Aktuálne dianie 29. jún 2020

Menia sa názvy niektorých zastávok MHD, Molecova bude Riviéra


Dopravný podnik Bratislava (DPB) mení od 1. júla názvy niektorých zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD). Dopravný podnik tak robí na základe novej metodiky označovania zastávok, ktorá bola schválená na jar. Cieľom je postupne reformovať názvy zastávok, aby boli jednoduchšie, jednoznačnejšie a ľahšie zapamätateľné. Napríklad zastávka Molecova zmení názov podľa nového prestupného uzla, ktorý by mal byť sprevádzkovaný na jeseň a ponesie názov Riviéra.

"Pri viacerých názvoch dôjde k ich spresneniu, či už podľa novovzniknutých ulíc, ktoré v čase zriadenia zastávky neexistovali, alebo podľa historických názvov lokalít, ktoré boli identifikované z historických máp," skonštatoval vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB Matej Michlík s tým, že komerčné názvy zastávok budú považované za prémiovú službu. Poskytované budú len v prípade pokrytia všetkých nákladov na premenovanie a úhrady adekvátneho nájomného, ktoré sa bude odvíjať od dôležitosti zastávky.  Zastávka Devín, Svätopluk sa zmení na Hrad Devín, zastávka Devín, škola na Slovanské nábrežie. Zastávka Morava I bude niesť nový názor Pod Devínskou Kobylou a zastávka Morava II bude zmenená na Morava. Zastávka Štrbská, Hrad Devín sa vráti k pôvodnému názvu Štrbská. Pri doterajšej zastávke Námestie sv. Cyrila a Metoda pôjde o skrátenie názvu na Cyril a Metod.

Zastávka Ivanská cesta bude mať nový názov Planét, keďže sa nachádza v blízkosti ulice Planét. Zastávka Stará Ivanská sa zmení na Na križovatkách. 

Pri ďalších troch zastávkach bude odstránený komerčný názov. Zastávka Slovanet sa zmení na Líščie nivy a zastávky Trávna, Drevona a Záhumenice, Drevona budú len Trávna a Záhumenice.

(TASR)
1 komentár
ODPOVEDAŤ jr1961 | 30. 6. 2020, 17:06

Riviéra - to bol tradičný názov tejto zastávky. Pamätám sa, keď tam bola konečná električky.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter