Aktuálne dianie 28. máj 2017

MDD v Bratislave: Viac ako 20 podujatí - denne aktualizujeme


Prinášame zoznam podujatí, ktoré pri príležitosti MDD môžete navštíviť v tomto týždni v Bratislave a blízkom okolí. Oveľa viac odkazov nájdete v našej fotogalérii.

 Koza rohatá v MDPOH

 Už viete kam pôjdete s detičkami na Deň detí? Určite do MDPOH! Okrem obľúbenej rozprávky, čaká deti detská tombola, fotenie s maketkami z našich rozprávok a pre každé dieťa máme pripravený aj drobný darček.

Koza rohatá je súčasná rozprávka, s prvkami situačnej a textovej komiky, pesničkami a tancom. Z kratučkej ľudovej rozprávky ostal len náčrt príbehu, niektoré zvieratká a, samozrejme, všeobecne známa riekanka. Svojou poetikou nadväzuje na veľmi úspešný titul Tri prasiatka. Opäť to bude príležitosť pre piatich bláznivých, hravých, spievajúcich a tancujúcich hercov. Na rozdiel od Dobšinského sa náš príbeh začína na jednom gazdovskom dvore, kde okrem užitočných domácich zvierat žije aj jedna lenivá a drzá koza... ale viac už v našej rozprávke.

Každý divák vrátane dieťaťa musí mať zakúpenú vlastnú vstupenku. Predstavenie je vhodné pre deti od 2 rokov. Dĺžka podujatia: 75 minút.

Adresa: Mestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava, Laurinská 20

Kedy: 3.6. o 11:00

  

Škriatkovia v horárni

 Keďže si vážime, ako vám je u nás po celý rok dobre a s akou radosťou k nám a do Horského parku chodíte, pripravili sme si pre vás s Monikou a malou Monikou malé prekvapenie - Horárenský Deň detí alebo "Malú podvečernú detskú žúrku na oslavu Dňa detí".

Moniky vám zahrajú krásne bábkové divadlo s názvom "Rozprávka o tom ako škriatkovia Miki a Pepino les zachránili" A potom možno spolu s Monikou ešte nájdete poklad v Horskom parku, zatancujete si a pohráte s psíkom Berrym alebo inými horárenskými zvieratkami.
Libresso Horáreň vám zas pripraví malé občerstvenie v Lesnej škole. Maminky, babinky, ked skvele pečete, myslíme, že koláčiky určite padnú na úrodnú pôdu a vy sa môžte pochváliť svojim umením. Deťúrence sa určite potešia! :)

Teší sa na vás Monika veľká, Monika malá, psíky Berry a Rosi a tím Nadácie Horský park a tím Libressa Horáreň.

KEDY: 1. júna 2017 17:30 - 18:45
KDE: Horáreň - Horský park

 

Rozprávkový deň na Červenom Kameni

 Jeden výnimočný deň v roku je celý venovaný deťom. Na hrade Červený Kameň pri Častej to bude práve sobota 3. júna. 

Môžeme Vám sľúbiť prehliadku hradu s princeznou, dobrodružnú prehliadku za truhlicou plnou zlata a bábkové divadelné predstavenia v podaní tradičného rodinného bábkového divadla MARIONETA.

  

Rača privíta deti v amfiteátri

 Oslava Medzinárodného dňa detí sa blíži. Prvý júnový víkend, konkrétne 3.6.2017 v sobotu čaká na deti veľa zábavy v amfiteátri - Knižkova dolina.

Festival nového cirkusu Cirkul'art je medzinárodnou prehliadkou kreatívnych a žánrovo pestrých umeleckých produkcií so zameraním na súčasné divadlo a moderný cirkus. Je jediným a unikátnym podujatím svojho druhu na Slovensku a jeho cieľom je kvalitný inšpiratívny program z rôznych kútov sveta. Nový cirkus patrí k najmladším žánrom javiskového umenia a stal sa moderným fenoménom reflektujúcim súčasné výrazové prostriedky. Pre nový cirkus je charakteristická naratívna forma rozprávania príbehu prostredníctvom cirkusantských zručností, ktorými vyjadruje metafory, príbehy, témy, divadelné obrazy či dejovú líniu.

Program:

  • 11.00   Darko Gjurcinovski (Macedónsko) 
  • 12.00   Cia. Rampante (Argentina) 
  • 13.00   Luigi Ciotta (Taliansko) 

   

Deň detí v Bory Mall

 Zabudnite na oficiálny kalendár, podľa ktorého Deň detí oslavujeme len 1. júna. U nás je všetko inak a omnoho lepšie.

My budeme Deň detí oslavovať celé štyri dni! Malí, menší aj tí najmenší u nás nájdu kopec zábavy a veľa atrakcií. V Bory Mall sa budete môcť aj s vašimi deťmi zabávať a smiať. Rozdáme veľa dobrej nálady i darčekov. Bude to naozaj mega oslava, ku ktorej určite patria kolotoče, atrakcie, skákacie hrady, cukrová vata či balóóóny.

Veľká oslava tých najmenších vyvrcholí koncertom neposlušníka Mira Jaroša 4. júna o 16-tej. Príďte a parááádne to s nami roztočte!

 

Putovanie stredovekom

V rámci danej tématiky sa deťom predstaví okruh aktivít, kde sa budú môcť zapojiť do stredovekého života a prežiť deň v dobovom tábore plnom tajomných hier a iných aktivít. 
Program zabezpečuje naše občianske združenie v spolupráci s OZ URSUS - skupina historického šermu, DFS mesta Bratislavy a detská dielňa tvorivosti. 


Celý koncept Dňa detí bude vystavaný na tému stredoveku a predovšetkým nezabúdame ani na rok, pre nás patrónky, Marie Theresie. Aktivitami pripravených v spolupráci s našimi spolupracovníkmi budeme nenásilnou formou rozvíjať osobnostný rozvoj dieťaťa ako aj podporovať rolu rodiny.

KEDY: 1. jún v čase od 14:00 do 19:00.
KDE: Kultúrne a komunitné centrum ZORA, Okružná 1, 82104 Bratislava

  

(red, TASR)

 

 

 

 

 

 

 

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter