Aktuálne dianie 21. apríl 2023

M. Vallo ocenil osem osobností


V bratislavskom Divadle P. O. Hviezdoslava udelil primátor Matúš Vallo vo štvrtok večer Cenu primátora Bratislavy 2023. Tohtoročnými laureátmi sa stalo osem osobností, ktoré sú späté s Bratislavou a zaslúžili sa o rozvoj mesta. Jedno z ocenení bolo udelené in memoriam.

"Spolu s cenami, ktoré dnes odovzdávame, ukazujeme aj istý kompas hodnôt. Cez konkrétnych ľudí a ich príbehy hovoríme niečo o hodnotách, ktoré považujeme za dôležité pre naše mesto. V tomto čase považujem za našu povinnosť hľadať najmä to, čo nás môže spájať," skonštatoval Vallo na margo ocenených.

Za prínos nielen v oblasti knižnej, rozhlasovej a filmovej tvorby získal ocenenie básnik, prozaik a pedagóg Dušan Dušek. Za celoživotný prínos v oblasti výtvarného umenia si ocenenie odniesol maliar, grafik a knižný ilustrátor Peter Kľúčik. Za duchovný prínos i dlhodobú prácu s menej rešpektovanými skupinami ľudí bola ocenená evanjelická farárka Anna Polcková.

Za prínos pri podpore umenia na Slovensku získali ocenenie Alexandra Kusá a Katarína Bajcurová, súčasná a predchádzajúca riaditeľka Slovenskej národnej galérie. Medzi laureátov sa zaradil aj vydavateľ Denníka Sme a riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek, špeciálnu cenu získal aktivista Roman Samotný.

Cena im memoriam bola udelená spevákovi, skladateľovi, hudobníkovi a textárovi Petrovi "Ďuďovi" Dudákovi z kapely Hex.
Cena primátora Bratislavy je najvýznamnejším mestským ocenením s dlhoročnou tradíciou. Odovzdávanie sa koná v predvečer Bratislavských mestských dní.

TASR, foto: Matúš Vallo má rád Bratislavu

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter