Aktuálne dianie 8. október 2018

Ľudia vyhadzujú veci z okien. Niektorí pritom aj nebezpečne ohrozujú iných


(Dúbravka) - Nie je to žiaľ výnimočný jav, že niektorí obyvatelia na sídliskách vyhadzujú rôzne veci z okna. A deje sa to dosť často.

Vyhadzovanie predmetov z okna môže vyjadrovať napríklad frustráciu jedinca z bezmocnosti. Alebo môže ísť jednoducho o nekultúrnosť, alebo zámer, či psychicky narušeného jedinca.

Najnovšie sa o tomto neblahom fenoméne rozprúdila diskusia na sociálnej sieti Dúbravky.

Obyvatelia, ktorí vyhadzujú veci z okna (odpadky, fľaše a pod.) z pohodlnosti, si neuvedomujú, že na sídlisku nebývajú sami a že verejné priestory sú spoločné a zdieľajú ich všetci.

Predstavme si, že by každá domácnosť vyhadzovala rôzne predmety z okna.... Preto zrejme ide o patologický, teda chorobný jav jednotlivcov. Navyše, ľudia si musia uvedomiť, že žijú a bývajú v meste, kde je množstvo ľudí.

Samozrejme, všetci by sa mali (nielen) v mestách, správať ohľaduplne a uvedomiť si, že tu nebývajú sami.

Ak nám niečo veľmi prekáža, je potrebná medziľudská komunikácia. Ak ani ona nepomôže, je to potrebné riešiť prostredníctvom polície a ďalších inštitúcií.

Iné je, ak sú vyhadzované predmety z okien úmyselne, s cieľom niekoho zastrašiť, alebo mu ublížiť. V takom prípade už ide o trestný čin. A to už nie je žiadna sranda. Žiaľ, značná anonymita sídlisk pomáha takýmto ľuďom skryť svoju identitu.

Platí preto, že na sídliskách by mali byť ľudia viac všímaví, viac sa bysa mali navzájom poznať a vedieť, kto v našom dome, či vchode býva....

Vyberáme z diskusie na sociálnej sieti v Dúbravke:

-Dnes o 20:30 večer po mne a kamarátke hodil pán na Karola Adlera-12 sklenenú fľašu, z dôvodu, že sa nemáme rozprávať na lavičke pri škole.

Ak sa vám niečo podobné stalo, prosím okamžite kontaktujte políciu, oni už o tom vedia, vraj stačí aj zájsť na policajnú stanicu. ( čím viac sa nás ozve, tým lepšie pre všetkych ).Ďakujeme za pochopenie.

-Sch.Trnavského 18 dtto už cca pol roka (12.p) ...

-Sch.Trnavsk.20 nejaký ... vyhadzuje zavaraninove flaše z balkóna, naposledy pristála na kapote auta!

-Nechcem ani pomyslieť na to, aké zranenie by ste utrpeli, keby Vás zasiahol... Pokus o úmyselné ublíženie na zdraví!

-A to som mala ešte pri lavičke aj svojho psa a ten kreten ho skoro zasiahol tou fľašou? No ja som myslela, že ma porazí

-Mne sa stalo niečo podobné, ale po nás hodili jablká. Medzi Bilíkovou 18 a 20 je take mini ihrisko iba šmykľavka piesok, lavičky a taký priestor, kde sa dá kopať futbal a tak.

A bolo to pred pár rokmi. Ked sme sa tam ja moja sestra a bratranci a kamoši naháňali. A zrazu niekdo z baraku 20 hodil po nás par jabĺk. Netrafil nás.

Tak sme k tomu nedávali doraz a hrali sa na naháňčku ďalej. Že však asi to asi nebolo mierené na nás.

Ale keď sa to o pár minút zopakovalo a to už trafili jablkom aj mňa a kamoškou, tak sme sa radšej zobrali a išli preč

-Na Karola Adlera presne pred školou kamarátka na chvíľu zastavila auto na blikačky a doniesla mi niečo pod bránu a niekto jej hodil na auto vajce! Stála tam asi dve minúty, nečudovala by som sa ak by to bol ten istý človek

-Ja som počula, že na 12 býva nejaký .... každý nech si doplní...

(rl)

Foto: Ilustračné - archív BK

Podobná téma o delobuchovom psychopatovi v Dúbravke :tu

1 komentár
ODPOVEDAŤ Dusan | 9. 10. 2018, 12:28

Dobry den. Mozem poprosit odkaz na danu diskusiu? Tiez by som rad nieco pridal. Vdaka!

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter