Aktuálne dianie 28. jún 2021

Ktoré parky a verejné priestranstvá v Bratislave prejdú obnovou?


Mesto Bratislava pripravuje obnovu viacerých parkov i ďalších verejných priestorov.  Revitalizácia čaká napríklad park Žilinská, park Dunajská, vnútroblok Poľská – Justičná, Čerešňový sad – Legionárska, okolie pamätníka obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží a chystá sa aj obnova Jurigovho námestia. Vyplýva to z oznámení jednotlivých súťaží zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Magistrát chce zrekonštruovať Čerešňový sad – Legionárska za odhadovaných 423.700 eur. Ide o verejný priestor na rohu Radlinského a Legionárskej ulice. Okrem obnovy spevnených plôch sa tu má vysadiť nová zeleň, vybudovať nové verejné osvetlenie, závlahový systém i športovisko.

Revitalizácia parku Žilinská pri Štefanovičovej ulici, neďaleko ministerstva financií, za predpokladaných 120.000 eur zahŕňa rekonštrukciu priestranstva v okolí električkovej zastávky MHD, úpravu spevnených plôch, sadovnícke úpravy, doplnenie mobiliáru i verejného osvetlenia.

Jazierko, fontánky aj nové verejné osvetlenie v parku Dunajská

Obnoví sa aj park Dunajská. Za predpokladaných 175.600 eur sa budú meniť spevnené plochy, sadiť nová zeleň, vybuduje sa verejné osvetlenie, detské ihrisko, zasakovacie jazierko a fontánky a opraví sa oplotenie. Rekonštruovať sa bude aj vnútroblok Poľská - Justičná. Okrem nových plôch, zelene a verejného osvetlenia pribudne aj mobiliár, detské ihrisko a kontajnerové stojiská. Náklady sa odhadujú na 224.000 eur.

Premeny sa dočká aj pietne miesto s pamätníkom Daniela Tupého

Premeny sa dočká aj okolie pamätníka obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží v Petržalke. Pamätníku, ktorý pripomína aj vraždu študenta Daniela Tupého, chce samospráva za predpokladaných 444.133 eur vrátiť pietny charakter a vytvoriť dôstojný priestor. V rámci rekonštrukcie sa vysadí nová zeleň, vybuduje verejné osvetlenie či závlahový systém.

Mesto plánuje aj komplexnú rekonštrukciu Jurigovho námestia v Karlovej Vsi. Aktuálne je vyhlásená architektonicko-krajinárska súťaž na obnovu tohto verejného priestoru.

TASR, foto ilustracna: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter