Aktuálne dianie 9. september 2019

Katarína Janošťáková naďalej pracuje na vedúcej pozícii v Dopravnom podniku Bratislava a. s. - je vedúcou odboru


Bratislavský magistrát potvrdil informácie Bratislavského kuriéra, že odvolaná šéfka ekonomického úseku DPB a. s. Katarína Janošťáková naďalej pracuje vo vedúcej funkcii v tomto mestskom podniku.

Magistrát hlavného mesta nám 9. septembra potvrdil, že sa vrátila na funkciu vedúcej odboru účtovníctva.

„Pani Janošťáková bola od 22. 2.2019 dočasným manažmentom DPB, a. s., poverená vedením ekonomického úseku, po tom, čo bol predchádzajúci riaditeľ úseku postavený mimo výkon funkcie.

Jej poverenie malo trvať do doby, kedy riadenie DPB, a. s. prevezme nový manažment z transparentných výberových konaní. Poverenie na vedenie úseku jej však bolo zrušené 27.6.2019 a vrátila sa na jej predchádzajúcu pozíciu, t. j. na pozíciu vedúcej odboru účtovníctva, kde podľa informácií z DPB, a.s. pracuje dodnes,“ uviedol pre Bratislavský kuriér magistrát.

Pripomeňme, že Kataríne Janošťákovej zrušili vo štvrtok 27. júna tohto roka poverenie na dočasné riadenie ekonomického úseku mestského Dopravného podniku Bratislava (DPB).

Potvrdil to primátor Bratislavy Matúš Vallo i samotný podnik. Stalo sa tak po medializovaných informáciách, podľa ktorých je Janošťáková od roku 2010 spoločníkom i konateľom vo firme Mirabella s talianskym podnikateľom Antoninom Vadalom a v roku 2017 mala ako hlavná účtovníčka zodpovedať za kontrolu a schvaľovanie faktúr za "predražené náhradné diely".

Janošťákovú na dočasné riadenie ekonomického úseku poverilo súčasné dočasné vedenie DPB, ktoré navrhol primátor Matúš Vallo a schválilo ho mestské zastupiteľstvo.

"Ja som doteraz nevedel, že také meno a taká osoba existuje," argumentoval primátor M. Vallo. Oznámil však, že Janošťákovej bolo zrušené poverenie na dočasné riadenie ekonomického úseku DPB.

Súčasné vedenie podniku deklarovalo, že počas pôsobenia Janošťákovej pod novým manažmentom neboli zistené žiadne pochybenia.

"Naopak, bola prínosom pri stransparentnení obstarávania náhradných dielov," uviedol DPB.

V tejto súvislosti je zaujímavé, že DPB a. s. odmieta zverejniť menný zoznam vedúcich pracovníkov v podniku na žiadosť Bratislavského kuriéra, dokonca ho nechce sprístupniť ani základe žiadosti prostredníctvom zákona o slobodnom prístupe k informáciám (211).

(rl,tasr)

Foto: Archív/Br. Kuriér

O téme sme písali tu

Podobný článok tu.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter