Aktuálne dianie 6. september 2017

K problémovému Pentagonu vo Vrakuni sa pridružili bezdomovci + video


Aj keď od utorka 5. septembra funguje pri Pentagone vo Vrakuni dočasná stanica mestskej polície, obyvatelia z okolia, s ktorými sme hovorili iba mávli rukou a tvrdia, že to nepomôže.

Upozornili nás ale na ďalší neduh, ktorý sa neďaleko bytového domu „Pentagon“ rozmohol. Pri múre na Stavbárskej ulici sa usídľujú bezdomovci.

Podľa nešťastnej obyvateľky, ktorá sa nás spýtala odkiaľ sme, pretože vraj ostatné médiá, ktoré sem volala, ju ignorovali nám povedala, že „sídlo“ bezdomovcov v tomto rozsahu je tu asi tri až štyri mesiace.

„Predtým tu bol jeden bezdomovec, neskôr sa k nemu začali pridružovať aj ďalší a teraz je tam už také malé geto,“ uviedla s tým, že ona sama býva v náprotivnom dome, ktorý je od múru pri ktorom „bývajú“ bezdomovci asi 40 - 50 metrov a od komplexu Pentagon necelých sto metrov.

Ako nám ďalej povedala, bezdomovci chodia k múru prespávať najmä večer, robia tam hluk a neporiadok a majú tam aj deti. Viackrát volali aj políciu, ale bez výsledku.

„Viete, oni tam robia aj svoje potreby a všetko,“ konštatovala obyvateľka bytovky a dodala, že už sa často bojí aj vychádzať z brány, pretože bezdomovci chodia aj k ich vchodu.

„My platíme tomuto štátu dane i dane z nehnuteľností, tak by sa kompetentní mali vedieť postarať o to, aby sme mali normálne bývanie,“ dodala.

Podobnú sťažnosť nám predniesol aj ďalší obyvateľ náprotivného domu, pri ktorom sa usídlili bezdomovci.

Na našej facebookovej stránke Bratislavský kuriér k dispozícii výpoveď pána na vozíčku, ktorý sa vyjadruje aj k situácii pri Pentagone a k osadeniu dočasnej stanice mestskej polície.

Oslovila nás aj ďalšia pani, ktorá podľa vlastných slov vlastní byt v Pentagone na čísle 40 s tým, že si nedávno chcela kúpiť byt v bytovke za Pentagonom, no pri žiadosti o úver na túto nehnuteľnosť jej vraj nemenovaná banka odmietla uznať byt ako zálohu s tým, že jej ho založia, ale niekde inde.

K inštalovaniu dočasne policajnej stanice nám rovnako povedala, že to asi sotva pomôže.

Čo si myslíte Vy, milí naši čitatelia o aktivitách kompetentných pri Pentagone? Napíšte nám na: redakcia@bakurier.sk , ďakujeme a čítajte prosím ďalej.

Tlačová agentúra SR vydala k osadeniu dočasnej stanice MsP 5.9. túto správu: Pri objekte prezývanom Pentagon v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa zriadili dočasnú policajnú stanicu.

Otvárali ju primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, starosta Vrakune Martin Kuruc, ako aj náčelník mestskej polície Ivan Lechner.

„Ja pevne dúfam, že to, čo sme urobili pre to, aby tu mestská polícia bola, tak to občania naozaj ohodnotia pozitívne.

A teraz je už na príslušníkoch mestskej polície, aby sa tu konečne začal robiť poriadok,“ povedal Kuruc.

Starosta verí, že toto bude odrazový mostík aj pre štátnu políciu.

„Keď ľudia uvidia, že mestská polícia alebo naša SBS-ka, ktorá tu od zajtrajšieho dňa nastupuje, naozaj na tomto mieste dokážu robiť poriadok a keď začnú ľudia chodiť po vonku a prestanú sa báť, tak aj kompetentní štátnej polície pochopia, že má to význam a konečne tu urobíme aj regulérnu stanicu štátnej polície,“ uviedol.

V Pentagone je podľa jeho slov okolo 400 bytov.

„Ťažko odhadnúť, koľko je tu obyvateľov, ale keď rátame, že na každý byt sú traja obyvatelia, ktorí sú tu oficiálne, tak je to asi 1200 obyvateľov.

Myslím si však, že je to vyše 2000, lebo v niektorých bytoch je prihlásených aj osem až deväť obyvateľov.“

„Bratislavčanom som sľúbil pomoc s riešením problému vo Vrakuni a tento sľub plním.

Na začiatku júna sme tu stáli spoločne s pánom starostom a náčelníkom mestskej polície a hovorili sme o konkrétnych opatreniach, ktoré posilnia bezpečnosť a poriadok v tejto oblasti, a dnes napĺňame ďalší z týchto sľubov, je to ďalší krok k posilneniu bezpečnosti vo Vrakuni,“ povedal na brífingu primátor Nesrovnal.

Podľa jeho slov je zmyslom takejto prítomnosti polície pocit bezpečia obyvateľov a zároveň s jej pomocou znížiť kriminalitu a pôsobiť preventívne.

(rl, tasr)

O tom, čo robí v súvislosti s Pentagonom štátna polícia, sme písali tu.

2 komentáre
ODPOVEDAŤ janka | 7. 9. 2017, 11:00

...nie sú to len bezdomovci, ako pani tvrdí, nie jeden krát som volala políciu na ľudí, ktorí tam sedeli na prašivej zemy a navzájom si pichali, je tam viac narkomanov ako bezdomovcov... a podľa mňa polícii a mestskému úradu to vyhovuje, pretože majú všetkých pod drobnohľadom na jednom mieste. No a nám neostáva ine, ako sa len pozerať na spiacich feťakov a bezdomovcov, uživajúcich si spokojný spánok, aj keď je do okola obrovský bordel a smrad...

ODPOVEDAŤ Laco | 7. 9. 2017, 10:38

Viete čo robí SBS-ka a Policia pri Pentagone?Stoja pri karavane a rozprávaju sa.Ešte ani raz som ich nevidel hliadkovať alebo sa večer prejsť k protihlukovej stene kde tý smradi v noci ručia ako paviani.Načo tam posielate tých policajtov čo tam len postávajú?Sú tam všetkým len a len na smiech.Lebo ak by sa niečo dialo tak nezakročia.Sám som bol svedkom keď sa tam cigáni mleli s feťákmi a policajti prešli len okolo a sledovali dvoch psov.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter