Aktuálne dianie 4. január 2021

J. Kákoš: Očkovanie ochráni pracovníkov Depaul, ale aj ľudí bez domova


Zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 sa v najbližších dňoch postupne dajú aj pracovníci neziskovej organizácie Depaul Slovensko, ktorá sa v Bratislave venuje pomoci ľuďom bez domova. Pre TASR to potvrdil riaditeľ organizácie Jozef Kákoš. Očkovanie víta, tvrdí, že sa tým ochránia pracovníci nocľahárne, útulku či ošetrovne, ale aj ľudia bez domova.

Očkovanie ako dvojitá ochrana

V Depaul Slovensko doteraz zatiaľ nezaevidovali človeka bez domova pozitívne testovaného na ochorenie COVID-19. "Uvedomujeme si však, že riziko nákazy k nim smeruje cez ľudí, ktorí s nimi pracujú. Očkovanie preto vnímame ako dvojitú ochranu," spresnil. Vakcinácia podľa Kákoša môže uvoľniť napätie, ktoré u nich od marca minulého roka pre pandémiu nového koronavírusu panuje. Zároveň môže zamedziť riziku, aby vzniklo ohnisko nákazy medzi ľuďmi bez domova.

Prihlasovanie sa na očkovvanie je dobrovoľné

Prihlásiť sa na očkovanie je dobrovoľné. Riaditeľ Depaul Slovensko však už eviduje 30 pracovníkov organizácie, ktorí sa zaregistrovali a v najbližších januárových dňoch budú zaočkovaní v rámci prvej vlny očkovania. V tretej vlne očkovania majú byť zaočkovaní aj ľudia bez domova.

TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter