Aktuálne dianie 11. september 2018

I. Plšeková: Bratislava prichádza ročne o viac ako 16 mil. eur, spúšťam petíciu


Bratislava prichádza ročne o viac ako 16 miliónov eur pre chybu, ktorá sa stala počas dobrovoľného sčítania obyvateľov v roku 2011.

Upozornila na to v utorok nezávislá kandidátka na primátorku Bratislavy a súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková s tým, že spúšťa petíciu za spravodlivosť pre Bratislavčanov.

Vládu, ministerstvo financií, Štatistický úrad SR i parlament chce ňou vyzvať na okamžité vyriešenie tejto nespravodlivosti.

"Vyzývam ňou na podporu každého Bratislavčana, ktorému táto roky páchaná krivda na Bratislave, nie je ukradnutá," skonštatovala Plšeková.

Z výsledkov sčítania sa na ďalších desať rokov podľa jej slov vypočítava výška príjmu mesta z podielových daní, ktorá je najdôležitejšou príjmovou položkou v rozpočte Bratislavy.

"Znamená to, že za desať rokov prídu Bratislavčania o viac ako 160 miliónov eur," podotkla.

Ako tvrdí, po štyroch rokoch ako viceprimátorka pochopila, že ak chce odstrániť túto nespravodlivosť, musí zabojovať o post primátorky.

Chlapi na čele tohto mesta podľa nej túto nespravodlivosť nikdy neodstránili. "Všetku špinu zamietli pod koberec a všetko išlo po starom.

Preto je čas pre ženskú ruku," uviedla s tým, že vie, v akom stave je Bratislava a vie čo má urobiť.

"Nie som nováčik, ktorý bude potrebovať mesiace na to, aby sa zorientoval. Nebojím sa súčasnej vládnej mašinérie, finančných skupín, oligarchov ani developerov.

Som nezávislá. Som pripravená priniesť spravodlivosť, na ktorú má každý Bratislavčan nárok," vyhlásila Plšeková.

(TASR)
foto: archív
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter