Aktuálne dianie 29. apríl 2022

Generálnym riaditeľom mestskej firmy Technické siete Bratislava bude J. Nyulassy


Generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva novovzniknutej mestskej firmy Technické siete Bratislava bude Juraj Nyulassy. Ten spoločnosť od jej založenia dočasne vedie a od roku 2019 sa na bratislavskom magistráte venuje oblasti verejného osvetlenia. Rozhodli o tom vo štvrtok bratislavskí mestskí poslanci, ktorí ho do funkcie vymenovali.

Nyulassy uspel vo výberovom konaní. Na magistráte bol najprv samostatným odborným referentom na oddelení verejného obstarávania, kde sa napríklad venoval analýze súčasného stavu a príprave variantných možností komplexného zabezpečovania verejného osvetlenia. V roku 2020 sa stal vedúcim referátu osvetlenia na oddelení stavebných činností a od roku 2021 je vedúcim oddelenia osvetlenia, sietí a energetiky na sekcii výstavby. Od 25. januára, keď boli Technické siete Bratislava zapísané v obchodnom registri, stál dočasne na čele firmy.

Starosta Petržalky hlasoval proti zvolenému kandidátovi

Starosta Petržalky a bratislavský mestský poslanec Ján Hrčka, ktorý bol členom výberovej komisie, hlasoval na zastupiteľstve proti vymenovaniu Nyulassyho. Požiadal, aby bolo výberové konanie zopakované. "To, na čo som sa zúčastnil, nebolo výberové konanie," upozornil.

Na finále výberového konania, s ponúkaným mesačným platom 4500 eur, sa zúčastnili celkovo traja uchádzači. Hrčka tvrdí, že prvý a ani druhý uchádzač komisiu nepresvedčili. Pri treťom kandidátovi, ktorým bol Nyulassy, vnímal iný prístup komisie a zistil, že je zamestnancom magistrátu. "Keby nebol z prostredia magistrátu, tak by za neho komisia nezahlasovala," vyhlásil petržalský starosta.

V ten deň bol podľa neho síce Nyulassy najlepším z uchádzačov, ale nie na úroveň predsedu predstavenstva firmy. Na ponúkaný plat by Hrčka očakával väčšiu konkurenciu, preto by privítal, ak by bolo viac kôl výberového konania a buď sa výber potvrdí, alebo sa vyberie niekto lepší.

Nyulassyho sa zastali viacerí mestskí poslanci aj primátor Matúš Vallo

Vybratého kandidáta sa zastali viacerí mestskí poslanci s tým, že ide o dobrý výber. Rovnako sa vyjadril aj primátor Bratislavy Matúš Vallo. "Nyulassy stojí za dizajnom, ako sa budeme starať o naše osvetlenie. Vypočítal a vymyslel, že Bratislava prevezme do svojej správe verejné osvetlenie," priblížil primátor s tým, žeby bol rád, ak by Nyulassy zostal pracovať pre samosprávu v mestskej firme. Deklaroval aj transparentnosť, čestnosť i odbornosť výberových konaní.

Prevádzka verejného osvetlenia v Bratislave má po rokoch prejsť zo súkromnej firmy (Siemens) späť pod hlavné mesto. Bratislavskí mestskí poslanci preto minulý rok v novembri schválili založenie novej mestskej firmy - Technické siete Bratislava.

Prostredníctvom nej bude magistrát riešiť systematickú obnovu a následnú prevádzku verejného osvetlenia v meste, rozvoj i prevádzku metropolitnej optickej siete. Prechod prevádzky má byť postupný, podľa mesta maximálne do konca roka 2023.

TASR, foto: bratislava.sk

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter