Aktuálne dianie 3. máj 2017

ESET ponúka v plánovanom areáli parkovanie aj sprchu pre návštevníkov Železnej studničky


Parkovanie a služby v okolí Patrónky a Železnej studničky by sa mohli konečne posunúť vpred. Veľkým prísľubom v tejto oblasti je zámer spoločnosti Eset, ktorá nedávno priestor získala a predstavila svoje plány v areáli bývalej Vojenskej nemocnice na bratislavskej Patrónke.

Ako pre Bratislavský kuriér uviedla  hovorkyňa spoločnosti Eset Zuzana Hošalová, projekt okrem iného počíta aj s veľkým dvojpodlažným parkovacím domom pre približne 900 áut. Počas víkendov by podľa nej parkovacie miesta mohli slúžiť aj pre verejnosť, keď sa idú ľudia poprechádzať do lesa a na Železnú studničku. Mohlo by to vraj pomôcť vyriešiť parkovací problém v tejto oblasti.

Rožná budova s jedálňou pre asi 1200 ľudí a auditórium pre 700 ľudí, by mohlo slúžiť pre verejnosť aj ako malé spoločenské centrum, prípadne na usporiadanie koncertov alebo iné kultúrne podujatia. Nový areál má mať podľa plánov Esetu aj športovú halu, ktorá by bola v blízkosti Červeného mosta. Počíta sa aj so squashovými kurtami na prízemí a nad nimi basketbalové ihrisko s hľadiskom.

Športoviská vrátane šatní a spŕch by mohla podľa hovorkyne využívať aj verejnosť za symbolickú cenu. „Mohlo by to byť veľmi výhodné pre ľudí, ktorí chodia behať na Železnú studničku – zaparkovali by v campuse, potom si dali sprchu a išli do práce. Je tu plánovaný aj tenisový kurt v lese nad campusom – tej je zachovaný z pôvodnej nemocnice,“ informovala o plánoch Z. Hošalová.

(rl, pk, vizualizacia ESET, ilustračná foto TASR)

1 komentár
ODPOVEDAŤ karel | 3. 2. 2020, 16:37

mesto zase caka/dufa, ze to vyriesi sukromnik...

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter