Aktuálne dianie 12. október 2020

Dúbravka pripravila pre seniorov viaceré on-line aktivity


Bratislavská Dúbravka rešpektuje nariadenia súvisiace s pandémiou nového koronavírusu, nechce však v tomto období nechať seniorov izolovaných. Počas októbra ako mesiaca úcty k starším pre nich preto pripravila viacero on-line aktivít. Mestská časť zároveň spúšťa kampaň na podporu informovanosti. TASR o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinatová.

"Mestská časť rozbehla kampaň s názvom Nainštalujte rodičom mobilnú aplikáciu! Reaguje na potreby informovania obyvateľov len overenými a oficiálnymi informáciami v súvislosti s pandémiou a opatreniami," približuje Marcinatová, ktorá zároveň upozorňuje na služby mobilnej aplikácie.

V rámci naplánovaných on-line aktivít sa seniori môžu tešiť napríklad na tréning mozgu s andragogičkou Alexandrou Palkovič, na rady od podpredsedu kraja pre zdravotníctvo Juraja Štekláča, programy a záznamy miestnych kultúrnych podujatí prostredníctvom Dúbravskej televízie a on-line televízie.

Pre nových čitateľov bude knižnica na rok zadarmo

Súčasťou podujatí je aj akcia miestnej knižnice na Sekurisovej ulici. Každý nový čitateľ dostane pri návšteve miestnej knižnice na Sekurisovej počas októbra ročné členské v knižnici zadarmo. "Mesačnú akciu sme spustili s cieľom propagácie knižnice a podpory literatúry. S knihou v ruke sa aj obdobie pandémie a odlúčenia zvláda lepšie," konštatuje Ľubomír Navrátil, vedúci oddelenia kultúry miestneho úradu.

TASR, foto:TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter