Aktuálne dianie 14. máj 2020

DPB: Posilní spojenia MHD, mimoriadny režim COVID-19 už ďalej nebude v platnosti


Dopravný podnik Bratislava (DPB) posilní spojenia bratislavskej MHD. "Mimoriadny 'režim COVID-19', ktorý bol zavedený na električkových a trolejbusových linkách, už ďalej nebude v platnosti," informoval vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB Matej Michlík. 

Od pondelka 18. mája bude posilnená premávka všetkých trolejbusových liniek na úroveň 'školské prázdniny'. Na linke 201 budú opäť všetky spoje premávať v plnej trase Hlavná stanica – Čiližská.

"Prosíme cestujúcich, aby v cestovných poriadkoch upriamili pozornosť na stĺpec 'pracovný deň – školské prázdniny'," spresnil Michlík.

Od stredy 20. mája bude posilnený celodenný interval všetkých električkových liniek na šesť minút. Posilová linka 7 bude naďalej premávať iba v rannej a popoludňajšej špičke. Cestujúci uvidia správne časy odchodov v bežnom stĺpci cestovných poriadkov, teda 'pracovný deň'.

Autobusové linky budú podľa Michlíka aj naďalej premávať v režime 'pracovný deň – školské prázdniny' tak ako doteraz.

DPB taktiež pristupuje k trvalému posilneniu náhradnej dopravy v oblasti Karlovej Vsi, Dlhých dielov a Dúbravky.

"Do cestovných poriadkov bude trvalo vložených ďalších sedem vozidiel, ktoré zabezpečia čo najväčšiu pravidelnosť premávky aj v prípade zdržaní na trase," dodal Michlík s tým, že linky 83 a 84 budú taktiež v špičkách posilnené najkapacitnejšími vozidlami dĺžky až 19,5 metra.

(TASR)
Foto: Archív/DPB
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter