Aktuálne dianie 14. december 2022

Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava sa opäť otvára pre verejnosť


Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH) v Bratislave sa v stredu po siedmich mesiacoch opäť otvorí pre verejnosť. V novej dramaturgii chce nadviazať na program svojich pôvodných inscenácií, spolu s novými. TASR o tom informovala PR manažérka Dana Freyerová.

Priblížila, že po prestávke sa divadlo otvára pôvodnou inscenáciou autorky Lucie Ditte Kopny! Buchny! Ric!. "Štart činnosti je síce netypický, pretože začíname hrať v polovici divadelnej sezóny, ale je o to intenzívnejší," podotkol umelecký šéf DPOH Gejza Dezorz. Ozrejmil, že ich úlohou je vybudovať zodpovednú, otvorenú a plnohodnotnú divadelnú inštitúciu s kvalitnou dramaturgiou a repertoárom.

"Bratislava má konečne vlastné mestské divadlo. Je to dôležité nielen pre kvalitu tohto divadla, ale aj pre kultúru v Bratislave," uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Podľa riaditeľky divadla Valerie Schulczovej majú divadlá svojich divákov kultivovať a "scitlivovať" a dávať im nádej, že svet tak, ako ho vidia oni, vníma aj niekto iný.

Prvou premiérou Divadla Pavla Országha Hviezdoslava bude 31. januára autorská inscenácia Fantomas v réžii Valerie Schulczovej. Druhou je inscenácia slovenského autora Agda Bavi Paina Pressburger Fight Club v réžii Gejzu Dezorza.

Mestské Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave sa v máji 2022 odčlenilo od Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS) a zmenilo sa na neziskovú organizáciu mesta. Budova divadla na Laurinskej v centre Bratislavy je od roku 2010 v prenájme BKIS. Hlavné mesto tvrdí, že desať rokov fungovania divadla pod BKIS poukázalo na viaceré rezervy a chýbajúce koncepčné uchopenie činnosti.

TASR, foto: DPOH

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter