Bratislavské mestské dni sú víkendovým podujatím so symbolickým otvorením mestských brán pre verejnosť. Spájajú sa zároveň s voľbou nového richtára a oslavami na počesť jeho zvolenia. Historicky sa tak dialo na Juraja, jedného z patrónov Bratislavy.
Tento ročník bude oživený programom aj aktivitami o povesti Juraja a jeho hrdinskom skutku – záchrane panien pred trojhlavým drakom. Hľadať ho budú návštevníci na Primaciálnom námestí a okolitých nádvoriach.
Opäť bude prestretý komunitný stôl a sobotný večer zakončí hudobný program.
Počas oboch dní budú sprístupnené priestory Primaciálneho paláca a kancelária primátora, verejnosť privítajú svojím programom aj vybrané mestské časti a mestské organizácie.
V priestoroch divadla Ifjú Szivek festival programovo obohatí téma duševného zdravia diskusiami a prednáškami dotýkajúcich sa toxicity a manipulácie. Festivalový deň uzavrie tanečné predstavenie Finetuning.
(bak)
Aktuálne dianie 2. jún 2025 – 697×
Cestovanie vo dvojici, s rodinou či priateľmi MHD je jednoduchšie a ekologickejšieAktuálne dianie 2. jún 2025 – 528×
Iveta Jančoková dočasne vedie Petržalku po rezignácii starostu HrčkuAktuálne dianie 6. jún 2025 – 230×
Člnkovanie na Železnej studničke opäť v plnom prúde!