Bratislavská ZOO organizuje 29. septembra beh pre verejnosť na podporu zbierky na nový domov pre tri medvede.
Finančný zisk zo štartovného bude použitý na výstavbu nového výbehu v ZOO. Za organizátora o tom informovala Kamila Závodská.
Trasa behu pre dospelých má päť kilometrov, detské behy sú rozdelené do kategórií podľa veku zúčastnených.
Vyzbierané peniaze budú použité na vytvorenie výbehu pre medveďa Felixa, ktorý sa aktuálne nachádza vo výbehu vybudovanom pred vyše 50 rokmi.
Výbeh je prevažne betónový a nespĺňa súčasné trendy dbajúce najmä na komfort zvieraťa. Nový výbeh bude mať rozlohu dvoch futbalových ihrísk s množstvom stromov, vďaka čomu bude poskytovať dosť životného priestoru pre tri medvede.
V rámci štartovného je aj lístok do ZOO, ktorú môžu bežci navštíviť pred behom. Pre návštevníkov bude pripravený kultúrny program, pre deti súťaže, vystúpenia či bublinová show. Každý zúčastnený bežec dostane pamätnú medailu v tvare medveďa.
Aktuálne dianie 20. august 2026 – 1144×
Politická kampaň býva niekedy neúprosná a niekedy odkryje aj to, čo malo ostať zabudnutéAktuálne dianie 19. august 2026 – 308×
BSK: Bratislavský kraj bude mať 24-hodinovú lekáreňAktuálne dianie 19. august 2026 – 257×
Nová lávka pri Draždiaku už slúži verejnosti.