Aktuálne dianie 30. január 2020

Bratislavská organizácia cestovného ruchu bude mať novú šéfku V. Slovákovú


Bratislavská organizácia cestovného ruchu - Bratislava Tourist Board (BTB) bude mať novú predsedníčku predstavenstva Veroniku Slovákovú.

Jej návrh na vymenovanie schválilo vo štvrtok bratislavské mestské zastupiteľstvo. Zároveň odobrilo návrh na vymenovanie mestských poslancov Sone Svoreňovej, Moniky Debnárovej a Petra Hochschornera za členov predstavenstva organizácie.

Zastupiteľstvo poverilo primátora hlavného mesta Matúša Valla, aby tieto návrhy na vymenovanie predložil na valnom zhromaždení BTB.

Slováková, ktorá do funkcie nastúpi po doterajšej predsedníčke predstavenstva BTB Alžbete Melicharovej, prešla výberovým konaním. Do tohto konania bolo doručených desať kompletných prihlášok. 

"Na vypočutie pred komisiou boli pozvaní traja najvyššie umiestnení uchádzači, a to Rastislav Amrich, Veronika Slováková a Róbert Vincze.

Vypočutie pred komisiou aj verejnosťou sa uskutočnilo 27. januára," spresnilo mesto v dôvodovej správe.

Výberová komisia odporučila primátorovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve Slovákovú za predsedu predstavenstva BTB. Funkčné obdobie doterajšieho predsedu predstavenstva uplynulo 21. decembra 2019.

BTB podľa zverejnených informácií propaguje všetky formy cestovného ruchu, podporuje ich prezentáciu, vytvára platformu spolupráce súkromného a verejného sektoru v oblasti cestovného ruchu.

Taktiež riadi, iniciuje a koordinuje rozvoj cestovného ruchu v Bratislave.

Plní úlohu Convention Bureau a zabezpečuje informačný servis pre návštevníkov mesta prostredníctvom svojich turistických informačných centier v historickom centre mesta i na bratislavskom letisku.

(TASR)
Foto: Br. kuriér
1 komentár
ODPOVEDAŤ Rudo | 30. 1. 2020, 13:41

Je to všetko transparentné? - Nemá táto funkcia stret záujmou s prácou p. Svoreňovej s prevádzkovaním cestovnej kancelárie, a ďalších činností: Výpis z Obchodného registra Okresného súdu Bratislava I Tento výpis má len informatívny charakter a nie je použiteľný pre právne úkony ! Oddiel: Sro Vložka číslo: 102934/B Obchodné meno: Ponte tour, s. r. o. (od: 13.03.2015) konateľ Ing. Soňa Svoreňová Sídlo: Toplianska 2 Bratislava 821 07

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter