Aktuálne dianie 17. marec 2020

Bratislava žiada, aby ľudia do lesoparku chodili skôr sami a chránili sa


Mestské lesy v Bratislave žiadajú návštevníkov bratislavského lesoparku, aby dodržiavali dostatočný odstup aspoň dva metre od ostatných ľudí, chodievali sami či v prípade rodín v malých skupinách.

Ak ľudia prichádzajú MHD, alebo sa zdržiavajú na miestach s vyššou koncentráciou ľudí, mestská organizácia vyzýva používať ochrannú rúšku, respektíve jej náhradu na zakrytie nosa a úst.

O opatreniach, ktoré majú zamedziť šíreniu nového koronavírusu, informuje na sociálnej sieti.

Mestské lesy v Bratislave informujú, že detské ihriská na Partizánskej lúke, Kamzíku a Peknej ceste sú uzavreté. Rovnako aj verejné toalety na Partizánskej lúke a Kamzíku.

"Všetky plánované verejné podujatia v lesoparku, napríklad behy a preteky, kurzy včelárstva a ekovýchovy sú až do konca marca zrušené.

Zrušenie sa bude pravdepodobne týkať aj aprílových podujatí a kurzov," upozorňuje organizácia. Pri návšteve lesoparku odporúča verejnosti prechádzky a čo najviac sa rozptýliť po území.

Prostredníctvom sociálnej siete budú Mestské lesy v Bratislave prinášať Bratislavčanom tipy, čo robiť a kam ísť s deťmi, aby sa minimalizovalo riziko nákazy.

"Aktuálne je ideálne obdobie na pozorovanie našich ďatľov, tesára čierneho, žlny zelenej a ďatľa veľkého," spresnila organizácia.

(TASR)
Ilustr. foto: Br. kuriér/Archív
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter