Aktuálne dianie 26. september 2022

Bratislava má nový hokejový klub - HK Delikateso Bratislava


Prvý zápas odohrá nový klub na hokejovej mape Slovenska už začiatkom októbra proti HK Iskra Partizánske. Buďte pri zrode novej hokejovej tradície v hlavnom meste a príďte povzbudiť ambiciózny tím na ružinovský ZŠ Vladimíra Dzurillu v sobotu 1. októbra o 17:30.

Myšlienka, že v hlavnom meste vznikne nový hokejový klub, sa zrodila ešte počas minulej sezóny. Po mesiacoch príprav sa podarilo úspešne klub zaregistrovať  a prihlásiť do súťaže 2. hokejovej ligy. V lete sa klub sústredil na vytvorenie mužstva, ktoré sa im podarilo vyskladať ako kombináciu mladosti a skúsenosti. Lákadlom pre divákov môžu byť aj mená ako napr. bývalý reprezentant a zároveň odchovanec Ružinova Roman Kukumberg,  či ďalšie zvučné mená ako Michel Miklík alebo Tomáš Varga.

„Sme hrdí na to, že sa nám podarilo v rekordne krátkom čase poskladať pomerne kvalitný káder. Pri jeho tvorbe sme sa zamerali na náš hlavný hokejový cieľ, a to je postup do Tipos SHL - prvej hokejovej ligy. Systém postupu do vyššej súťaže je nekompromisný, keď postupuje iba víťaz druhej ligy. Takže naplno ideme od prvého zápasu,“ priblížil ambície kapitán klubu Adam Kormúth.

Bratislava si zaslúži viac hokeja

Jednou z motivácii založenia klubu bol aj fakt, že hlavné mesto v mužskej kategórii nemá okrem HC Slovan, resp. Modrých krídiel iné zastúpenie v slovenských súťažiach. „Bratislava má niekoľko  klubov, kde sa venujú mládeži, no chýba im mužská zložka. Bol to aj môj osobný príbeh, keď som opustil juniorku v HK Ružinov, ale chcel som ostať v Bratislave kvôli pracovným povinnostiam, nemal som na výber, buď HC Slovan alebo preč z Bratislavy. Nakoľko však svoje životné ambície som nevidel iba v hokeji, hľadal som alternatívu. A keďže žiadna nebola, tak sme sa spolu s otcom rozhodli ju vytvoriť,“ vysvetlil Adam, bývalý juniorský reprezentant.

Bez pomoci mesta aj mestskej časti

Ponúknuť športové vyžitie svojim obyvateľom v širokej škále športov by mala byť jedna z priorít samosprávy, a to najmä v takých športoch, kde nároky na prevádzku sú pre bežných ľudí menej dostupné. „Ak sa bavíme o najpopulárnejšom športe na Slovensku a vidíme, ako dokáže ľudí spájať, je mi trochu ľúto, že ak súkromný subjekt, náš klub, chce v meste založiť novú hokejovú tradíciu, ktorá v budúcnosti môže znamenať aj ďalšie rozšírenie v podobe mládežníckych družstiev, ostáva to bez povšimnutia a podpory mesta, či mestskej časti. V hokeji sa pohybujem dlhé roky a nepoznám klub z nižších súťaží, kde by ho mesto nechalo platiť plný a komerčný nájom za ľadovú plochu. Predsa každému musí byť jasné, že naša investícia do tohto projektu je čistá filantropia a ekonomicky to nedokáže vygenerovať žiaden zisk,“ dodáva.

Fanúšikov už majú

Hrať pred prázdnymi tribúnami nechce žiaden klub a tak aj HK Delikateso sa spolieha aspoň na pár skalných. „Sme radi, že nám hneď v úvode prejavil náklonnosť fanklub zaniknutého klubu tu v Ružinove Bratislava Capitals. Verím, že nebudú jediní a že našou hrou dokážeme pritiahnuť niekoľko stoviek na každý zápas. Chceme každý domáci zápas urobiť o niečo zaujímavejší aj rôznymi sprievodnými akciami počas prestávok alebo pred a po zápase,“ načrtol Adam Kormúth.

 

(pk)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter