Aktuálne dianie 12. október 2017

Aj v centre Bratislavy sú rôzne „getá“ - pozreli sme sa na dve + video a foto


Kollárovo námestie je dostatočne známe námestie. Každý vie, že je v centre mesta a že je frekventované nielen dopravne, ale aj to, že denne tadiaľ prejde veľké množstvo chodcov. Ľudia vedia aj to, že je tu zanedbaný park, divadlo, moderná sklenená budova, zastávky MHD a... akési „geto“,  v podobe objektu, cez ktorý vedie malá "šťacia pasáž“. Smrad, ktorý je v jej okolí, je charakteristický a známy najmä z niektorých mužských pisoárov. Neuveriteľný bordel je v kedysi dávno fungujúcich podzemných záchodoch a neporiadok sa už rozširuje aj nad zem do okolia. Počas našej návštevy sme na mrežiach bývalých verejných záchodov našli batožinu, ktorú si tu niekto asi zabudol. Celé okolie tohto objektu v devastovanom a zúboženom stave a aj park na Kollárovom námestí je už roky hanbou Bratislavy. Všetko je „okorenené“, akože ináč sprejerským tiežumením.

 Druhé „geto“ – Heydukova-Mariánska

Heyudukova i Mariánska sú takisto frekventované ulice v centre  mesta. Napriek tomu vyzerá roh Heydukovej a Mariánskej ako v nejakom gete, „skrášlený“ a akoby pripravený na nakrúcanie do nejakého hororového filmu. Okolo opusteného objektu je špina a neporiadok. Navyše, celá Mariánska ulica je už dlhodobo getom sprejerov, grafiťákov a čmárajov. Nezainteresovaný cudzinec by si mohol myslieť, že ide o festival pouličného dekadentného„umenia“.

Video z tohto „geta“ si môžete pozrieť na našom facebooku.

(rl, foto a video BK)

1 komentár
ODPOVEDAŤ joha | 12. 10. 2017, 16:24

Chudera La Paloma sa zmenila na riť sveta. Takýchto metastáz je v meste veľa a postupne sa rozširujú do svojho okolia. Počarbané fasády, rozbité chodníky, spustnutá zeleň spája tieto metastázy. Stane sa nakoniec z ,,krásavice na Dunaji" riť sveta ?

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter