Urbanizmus a výstavba 13. január 2020

Všimli sme si: Na Komenského námestí opäť parkovali autá, v lete a na jeseň tam bol parčík


Všimli sme si, že na Komenského námestí opäť parkovali autá, a to aj napriek tomu, že bratislavský magistrát tam v lete zriadil dočasný park.

Ako sme sa dnes dozvedeli z reakcie magistrátu,  "parkovanie bolo povolené len dočasne na pár dní kvôli organizačnému zabezpečeniu podujatia Slovenského národného divadla. Súťaž pre riešenie tejto lokality zatiaľ nebola vypísaná. Pred samotným vypísaním súťaže sme viac času investovali do stretnutí s cieľom čo najlepšieho zadefinovania zadania súťaže (tak, aby to bol aj v súlade s požiadavkami Slovenského národného divadla)."

Komenského nám bolo už 13. januára opäť bez áut

Ako mesto nedávno informovalo, začiatkom leta 2019 robilo na námestí pod vedením tímu z Metropolitného inštitútu Bratislavy dočasné úpravy tak, aby tento priestor ožil.

Mesto ho chcelo počas leta a jesene 2019 testovať, ako ho ľudia – obyvatelia mesta aj návštevníci – budú využívať.

Na základe pozbieraných dát a skúseností chce vytvoriť zadanie pre architektonickú súťaž, ktorú plánovalo vyhlásiť do konca roka 2019. Výsledky súťaže majú definovať finálnu podobu Komenského námestia.

Leto 2019

„Komenského námestie, maličký pľac medzi historickými budovami za starou budovou SND, sme si veľmi neuvedomovali, lebo roky patrilo autám. A keďže chceme, aby mesto patrilo ľuďom, prinášame zmenu,“ uviedol v lete 2019 primátor M. Vallo.

Mesto sprístupnilo park 29. júla 2019 s tým, že návštevníci si mohli zapožičať rôzne stolové hry, zahrať si pingpong alebo bedminton.

Magistrát rátal aj s premietaním filmov a dokumentov, vrátane dokumentov s mestskou tematikou ako súčasť diskusie o tom, ako má vyzerať moderné mesto. Pre najmenších boli plánované aj detské divadelné predstavenia.

Dnes je z Komenského námestia opäť parkovisko, resp. fotografie sú aj z piatka 10. januára.

Hlavného mesta sa pýtame, či už vyhlásilo súťaž a ako je to so súčasným parkovaním na tomto mieste.

10. januára 2020

(rl)

Foto: Br. kuriér a archív Br. kuriér

O téme sme písali aj tu

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter