Urbanizmus a výstavba 4. október 2019

Šéf developmentu projektu Vydrica: Snažíme sa nájsť riešenie, ako viesť lanovku na Hrad


O možnosti viesť lanovku na Bratislavský hrad z novovznikajúcej štvrte Vydrica, sme sa krátko pozhovárali so šéfom developmentu projektu Vydrica v spoločnosti Lucron Group, Jurajom Juritkom.

 -V územnom pláne zóny Podhradie je možnosť vybudovať akúsi lanovku na Bratislavský hrad.  Ráta s touto možnosťou aj Váš projekt, ak by kompetentné orgány s výstavbou súhlasili?

Áno, v tomto územnom pláne zóny, je tento projekt výťahu na hradný kopec, alebo funikuláru, spomenutý. My si myslíme, že je to dobrý nápad a tejto téme sa venujeme.

Hľadáme možné riešenia jeho realizácie, zatiaľ projektové. Samozrejme celá záležitosť sa nezaobíde bez súčinnosti hlavného mesta a možno aj národnej rady kvôli pozemkom, ktorých by sa tento funikulár týkal.

Takže áno, snažíme sa nájsť riešenie, ktoré by bolo uskutočniteľné. Túto tému vítame a podporujeme.

Akonáhle sa nám realizovateľné riešenie podarí nájsť, budeme pokračovať rokovaniami s hlavným mestom a možno aj s NR SR, za akých podmienok by sa to dalo uskutočniť.

Ak by došlo k dohode o realizácii, muselo by dôjsť k nejakým zmenám z hľadiska architektúry, či urbanizmu?

Nepredpokladáme, že by prišlo k zmenám v projekte, priestor na to je tam vymedzený práve tou urbanistickou štúdiou zóny, aj keď je veľmi malý.

Bolo by to síce ťažké napasovať ju do daného priestoru, ale myslím si že to vieme umiestniť do tej časti, kde to štúdia povoľuje tak, aby to nezmenilo projekt.

Ako investor Vydrice sa venujete aj projektu obnovy Vodnej veže, alebo je to len záležitosťou hlavného mesta?

My podporujeme a vítame zmeny na Vodnej veži a sme ochotní k tomu aj prispieť, možno urobiť nejakú architektonickú súťaž.

Musí to byť ale v súlade s aktivitami mesta, ktoré je jej majiteľom a ide o národnú kultúrnu pamiatku.

(rl)

Foto: Br. kuriér

Viz.: Vydrica Development

O projekte VYDRICA sme písali aj tu

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter