Napísali ste nám 2. jún 2018

Napísali ste nám: AD: Reakcia na vyjadrenia starostky A. Ožvaldovej k nelegálnej skládke v P.B. Zobuďte sa BRATISLAVČANIA!


Chcel by som zareagovať na p. starostku z Biskupíc, ako rieši nelegálnu skládku na Lieskovskej ul. kde pôsobí fi.Vassal v rozpore so zákonmi SR.

Článok je tu.

Na danom mieste pôsobí Vassal Eko s.r.o. od roku 2008. Odvtedy má prenajaté pozemky od urbariatu, ktorého členom je aj p. starostka.

Tejto spoločnosti vydala aj niekoľko povolení. Desať rokov nevidela ako rastie kopec a zrazu ona bojuje proti tomu, čo 10 rokov nevidela, alebo nechcela vidieť...

Nech zverejní jediné trestné oznámenie, ktoré podala voči spoločnosti... To, čo teraz predvádza, je farizejske.

Vo februári dostala odpoveď z Oú, že skládka je nelegálna. Prečo o tomto liste neinformovala magistrát a ďalších 9 mč, ktoré majú zmluvný vzťah s Vassalom...

Dokonca neinformoval ani jej zástupca, ktorý je súčasne zástupca primátora a dokonca členom dozornej rady OLA.

Čiže tri príjmy a za čo? Mal možnosť informovať mestkých poslancov, nakoľko viedol zastupiteľstvo počas hospitalizácie primátora a neurobil to!!

Fi OLO za posledné roky zaplatila Vassalu milióny za to, že vozila na nelegálnu skladku...

Aby bolo vsetkym jasné, tak tie milióny sú dane všetkých Bratislavčanov, ktoré od nás vyzbiera hl. mesto za komunálny odpad...

Z našich daní sa podporujú čierne skládky. Takto záleží p. primátorovi na zdraví všetkých Bratislavčanov.? Ako hlavný akcionár OLA mlčí a nekoná? Prečo? Včera (vo štvrtok 31. mája)

dokonca neotvoril májove zastupiteľstvo v rozpore so zákonom, lebo sa tam mal tento problem rozoberať.

Znemožnil našim zástupcom otvoriť a riesit tunel s našimi daňami. Zobuďte sa Bratislavčania...

Aby toho nebolo málo, tak spoločnosť Vasal umiestnila triediacu linku za 10 000 000 € do haly, ktorú vlastní naša mestká fi OLO a navyše, tam riaditeľ OLA prispel sumou 600 000€ opäť z našich daní.

Bez vedomia mestského zastupiteľstva, linka bola slávnostne odprezentovaná bez prítomnosti primátora, šéfa OLA a našich volených zástupcov.

Ak to je všetko v poriadku, prečo tam neboli, veď sa to konalo na pozemku mesta. Najlepsie na tom je, že OLO už podpísalo zmluvu so spoločnosťou ohľadom linky, kde bude nalievať zase len dane Bratislavcanov.

A vôbec nikomu nevadí, že linka nemá vydané povolenia na prevádzku tak drahej linky. Toto mi potvrdila pracovníčka z OÚ, a navyše poznamenala, že v blízkej budúcnosti ho ani neuvidia...

Mihok Jozef

Foto: ilustračné: tasr, vassal eko-triedička

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter