Napísali ste nám 19. február 2018

Ďalšiu takúto zastávku v meste by som neprivítala


Dobrý deň,

reagujem na Váš článok: Patria zastávky tzv. viedenského typu do Bratislavy? (video) z 2. januára 2018, kde sa vyzývali obyvateľov, aby Vám napísali do redakcie, aké majú s ňou skúsenosti. 

Bratislava ma jednu zastávku tzv. viedenského typu, ktorá, ako ste písali, sa nachádza na Radlinského ulici.

Túto zastávku ako cestujúca MHD a chodkyňa som pravidelne využívala z oboch strán.

Musím povedať, že tento typ zastávky bol pre mňa úplne nevyhovujúci, pretože keď som vystúpila z dopravného prostriedku, tak som sa ocitla priamo na ceste, kade mohli prechádzať autá a tým pádom som sa necítila isto, t.j. tak ako na chodníku.

Vnímala som to tak, že musím byť ešte viacej obozretnejšia, keď vystupujem a nastupujem na MHD.

Dobré nie je ani to, že sa pred takouto zastávkou tvorí rad áut, keďže vodiči musia zastaviť, keď príde na zastávku prostriedok MHD.

Takisto niekedy sa stalo, že krátko pred tým, ako prichádzal prostriedok MHD, tak sa po tejto zastávke prehnalo auto a to som sa už ako čakajúca cestujúca chystala na dopravný prostriedok nastúpiť.

Preto je takáto zastávka nevyhovujúca, najmä pre také mesto, akým je Bratislava a ďalšiu takúto zastávku v meste by som neprivítala.

S pozdravom

Mgr. Beata Novomeská

Bratislavčanka

Foto: Archív BK

1 komentár
ODPOVEDAŤ Beata Novomeská | 25. 2. 2018, 15:56

Dobrý deň, ešte pripájam skúsenosti jedného cestujúceho, ktorý pravidelne prestupuje na zastávke tkzv. viedenského typu: - treba si dávať pozor, aby Vás neprešlo auto: autá trúbia na vystupujúcich a nastupujúcich cestujúcich - keď nestoja na zastávke vozidlá MHD, autá tade jazdia neprimeranou rýchlosťou → zastávka tým pádom nevyhovuje bezpečnostným štandardom → vodičom áut chýba disciplína, nespomalia, napr. vodička luxusného auta začala trúbiť na cestujúcich počas nástupu do vozidla MHD - sám bol v ohrození →taxikár prešiel cez zastávku počas nastupovania cestujúcich do prostriedka MHD, bol v tesnej blízkosti auta, došlo až k fyzickému stretu s vozidlom - vytvárajú sa zápchy v cestnej premávke v oboch smeroch, keďže na zastávke zastavujú viaceré električky naraz v oboch smeroch - sanitky v čase pohotovosti museli čakať, nemali kade prejsť - ľudia čakajúci na zastávke vyjadrujú slovne nespokojnosť s fungovaním zastávky

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter