Doprava a parkovanie 8. október 2019

Magistrát uvoľňuje centrum od áut, jazdy a parkovanie elektromobilov mu neprekáža?


Bratislavský magistrát zrušil parkovanie na jednej strane Klobučníckej ulice a v súčasnosti tam osádza tzv. mobilnú zeleň.

Ako uvádza hlavné mesto na svojej sociálnej sieti, cieľom projektu Živé námestie je obmedziť počet áut prichádzajúcich na toto územie a podporiť lepší pohyb peších a cyklistov.

„Preto od 30. septembra odstraňujeme parkovacie miesta z jednej strany Klobúčníckej ulice a na ich miesta osadzujeme vzrastlú mobilnú zeleň“.

Magistrát tu chce neskôr vysadiť stromy z kvetináčov do zeme.

Magistrát informuje, že odstránením parkovacích miest z jednej strany ulice vznikne priestor pre rozšírenie chodníka a lepší pohyb ľudí v priestore.

„Chýbajúce rezidentské parkovacie miesta pre obyvateľov Klobučníckej a Nedbalovej ulice nahrádzame parkovaním na Uršulínskej ulici na parkovacích miestach magistrátu,“ uviedlo mesto na soc. sieti. Rovnako informovalo, že miesta pre ZŤP zostávajú tak ako boli.

Hneď vedľa, teda Nám. SNP, ktoré chce M. Vallo premenovať na nám. Nežnej revolúcie, už roky parkujú a premávajú sa pomedzi ľudí elektromobily, ktoré nájomca Starej tržnice požičiava. Magistrát sa pýtame, či mu to neprekáža.

Rovnako sa pýtame, či bude táto zeleň aj vedľa Starej tržnice na Klobučníckej a kde budú parkovať autá primátora, námestníčok a ďalšie služobné autá magistrátu, ktoré uvoľnili miesta rezidentom na Uršulínskej.

Na sociálnej sieti Bratislavy sa k premene Klobučníckej ulice rozprúdila menšia diskusia o tom, či do centra mesta púšťať cyklistov, alebo nie. Objavil sa názor o potrebe obojsmernosti tejto ulice pre cyklistov a zrušení reťaze pri Primaciálnom námestí.

Iný prispievateľ tvrdí, že je tam potrebné osadiť značku zákaz vjazdu cyklistom. Názory na to, či  cyklisti patria do centra mesta sa rôznia.

Mesto nedávno zrušilo aj verejné bezplatné parkovacie miesta od 16,30 na Nám. SNP, ktoré počas dňa slúžili na parkovanie pracovníkov magistrátu. Na mieste pribudli mobilné kvetináče a žlté a oranžové kruhy. O téme sme písali aj tu.

Magistrát odpovedal na naše otázky:

1. Či bude táto zeleň aj pred (vedľa) Starej tržnice na Klobučníckej

Áno, táto zeleň bude aj vedľa Starej tržnice.

2. Kde budú parkovať autá primátora, námestníčok a ďalšie služobné autá magistrátu, ktoré uvoľnili miesta rezidentom na Uršulínskej.

Na Uršulínskej ulici v tejto súvislosti neprišlo k žiadnej zmene.

3. Na jednej strane uvoľňuje magistrát Klobučnícku od áut, na druhej strane vedeniu mesta neprekáža, že elektromobily VW UP sa premávajú pred Tržnicou a parkujú v jej okolí...?

Projekt Upcity je mestský projekt, ktorý má platnú zmluvu do roka 2020.

(rl)

Foto: Br. kuriér a archív Br. kuriér

1 komentár
ODPOVEDAŤ bleskovka | 8. 10. 2019, 18:41

Samoizrejme že tie elektrotaxíky by mali z Nám. SNP zmiznúť, rovnako aj parkoviská v hornej časti námestia SNP. celé námestie by mala byť pešia zóna (len pre MHD a cyklochodníky).

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter