Doprava a parkovanie 19. september 2017

Magistrát odkazuje vodičom: Mali ste jazdiť na odfrézovanom pruhu alebo auto nechať doma


Magistrát opravuje Brniansku ulicu hneď za Patrónkou v smere do mesta, a preto sa tu vytvárajú kolóny čakajúcich áut, v ktorých na situáciu nadávajú mnohí nervózni vodiči.

Napríklad v utorok trvala cesta z Dúbravky do centra približne 2 hodiny!

 Magistrát sme sa pýtali, prečo sa hlavná mestská tepna, ktorou je aj Brnianska ulica, nedala urobiť cez letné prázdniny?

Predišlo by sa tým rozsiahlym zápcham v okolí Patrónky, hromženiu vodičov, či meškaniu spojov MHD.

Na túto otázku sme ale odpoveď nedostali. V odpovedi okrem iného stojí: „Zápchy boli spôsobené aj nedodržiavaním dopravného značenia vodičmi, ktorí nejazdili v odfrézovanom pruhu.

Odfrézovanie by malo trvať už len dnešný deň“.

 Z našej fotografie ale jasne vidno, že na odfrézovanom pruhu sa jazdiť nedalo.

Magistrát v nami vyžiadanom stanovisku okrem iného uvádza, že ide o jednu z najfrekventovanejších križovatiek v Bratislave.

„Každá oprava so sebou prináša istý druh obmedzení. Opravy ciest sú však potrebné. Mesto sa podľa plánu opráv snaží opravovať cesty, aby bol čas obmedzenia pre vodičov čo najkratší.

Výsledkom budú nové pekné cesty s plynulou premávkou. Oprava spočíva v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky o hrúbke 12 cm a položení nového asfaltového krytu.

Premávka je usmerňovaná dopravným značením a riešená tak, aby boli dva pruhy prejazdné, pričom jeden tvorí odfrézovaný pruh.

 Navyše magistrát pripomenul, že tento týždeň sa majú navyše vodiči možnosť zapojiť do Európskeho týždňa mobility (16.9 – 22.9.), ktorého cieľom je dostať ľudí z áut do prostriedkov MHD, prípadne vyskúšať alternatívne formy dopravy.

„Bratislava ako moderné európske mesto podporuje projekty zamerané na alternatívnu dopravu v meste s cieľom zlepšovať dopravnú situáciu v mestách, ako aj stav životného prostredia“. O zápchach v okolí Brnianskej sme písali tu.

 

(rl)

Foto: BK

2 komentáre
ODPOVEDAŤ tibor | 20. 9. 2017, 11:20

Ufňukanci vozte sa po jednom.Čakajte i 5h.

ODPOVEDAŤ Marek | 20. 9. 2017, 08:00

Je to hovadina, lebo včera ráno tam boli značky, ktoré zužovali jazdné pruhy to jedného a to ľavého... boli tam aj dopravné kužele, ktoré smerovali všetko do jedného pruhu... takže v žiadnom vyfrézovanom nebolo možné jazdiť... stav to bol pre 0700 ráno.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter