Doprava a parkovanie 19. september 2017

Pripravte si pevné nervy! Doprava na Patrónke bude kolabovať ešte minimálne týždeň


V okolí bratislavskej Patrónky sa pripravte v týchto dňoch na poriadny dopravný kolaps. Ak môžete, miestu sa radšej vyhnite. Najmä v dopravnej špičke a v smere do centra ide o katastrofálnu situáciu. Logická je preto otázka, či sa takto rozsiahla rekonštrukcia cesty nemohla robiť v lete?

 Magistrát opravuje Brniansku ulicu hneď za Patrónkou v smere do mesta,  a preto sa tu vytvárajú kolóny čakajúcich áut, v ktorých na situáciu nadávajú mnohí nervózni vodiči. Napríklad v utorok trvala cesta z Dúbravky do centra približne 2 hodiny!

 Situáciu sme boli preveriť a práve sme natrafili na nervózneho vodiča, ktorý kričal z auta na robotníkov: „To ste nemohli tento frekventovaný úsek robiť v lete, ale teraz tu blokujete dopravu?“ Tí si ale napriek dažďu robili svoju objednanú prácu.

 Celá doprava na Brnianskej za Patrónkou i niekoľko stoviek metrov pred ňou v smere do mesta je zhustená, za Patrónkou sa prechodne jazdí iba v jednom jazdnom pruhu. Ak by si aj vodiči chceli skrátiť tento úsek a ušetriť čas cez Valašskú ulicu, tak aj tá je uzatvorená, pretože tam kladú rovnako ako na Brnianskej, nový asfalt. Mnohým vodičom to ale neprekáža, a to aj napriek dopravným značkám a upozorneniam, ktoré si ale väčšina vodičov nevšimne.

 Magistrátu hlavného mesta sa budeme pýtať, prečo sa nemohla táto hlavná dopravná tepna opravovať cez letné prázdniny tak, ako sa robil Most SNP. Vodiči sa síce potešia každému novému asfaltu na cestách, avšak Bratislava má komunikácie v oveľa horšom stave, v akom bol povrch cesty na Brnianskej.

 Hlavné mesto nedávno informovalo (prostredníctvom fcb stránky Bratislava Works), že pokračuje v oprave ciest na Brnianskej a Trenčianskej ulici. Dĺžka opravovaného úseku na Brnianskej je zhruba 300 m. Ide o opravu troch jazdných pruhov v smere do centra. Predpokladané ukončenie prác je do 24. septembra polnoci. Oprava spočíva v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky a položení nového asfaltového krytu. "Premávka bude usmernená prenosným dopravným značením v zmysle prerokovaného a odsúhlaseného projektu organizácie dopravy.

 

(rl, tasr, foto archív BK)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter