Doprava a parkovanie 11. júl 2018

DOPRAVA: Dúbravka si vydýchne, viadukt na Bory by mali otvoriť 12. júla o piatej ráno + VIDEO


Vodiči bratislavskej mestskej časti Dúbravka si vydýchnu. Železničný viadukt spájajúci Bory s touto mestskou časťou, by mali otvoriť vo štvrtok 12. júla o piatej hodine ráno.

Pre stavebné úpravy bol úplne uzatvorený 2. júla, čo spôsobovalo problémy vodičom najmä na Alexyho ulici, ktorá bola úplne upchaná najmä v časoch dopravnej špičky, ale aj mimo nich.

No nevydýchnu si len Dúbravčania, ale aj ostatní vodiči z okolitých mestských častí, najmä Karlovej Vsi, Devínskej Novej Vsi, či Lamača. Obnovená bude aj MHD v tejto lokalite.

Klenbu viaduktu poškodzovali najmä niektoré typy vysokých nákladných áut, nezriedkavé boli aj odtrhnuté spätné zrkadlá osobných áut pri ich prechádzaní v tuneli v dvoch smeroch naraz.

Aj preto správca komunikácie údajne pripravuje opatrenie, ktorým by sa zamedzila jazda dvoch áut cez viadukt súčasne v oboch smeroch. Na tento úmysel sa spýtame hlavné mesto SR.

V tuneli pred niekoľkými týždňami zmenili prednosť v jazde. V súčasnosti má prednosť vjazdu do viaduktu vozidlo prichádzajúce od Borov smerom do Dúbravky. Písali sme o tom tu.

Podľa informácií Železničnej spoločnosti SR (ŽSR) pre Bratislavský kuriér, v tuneli na Agátovej ulici bolo potrebné opraviť mostný obvod, poškodené a uvoľnené časti klenby, miesta masívnych výtlkov, či poškodení.

Urobil sa aj celoplošný nástrek betónovej zmesi, ako aj ochranný a dekoračný náter klenby a čiel klenby. Cestná výluka bola od 2. júla do 11. 7. 2018. Podľa ŽSR bola povolená Magistrátom hlavného mesta SR.

Opravné práce na moste budú podľa ŽSR pokračovať až do 3. augusta 2018.

"Kvôli oprave mostu – viaduktu, rušňovodiči, prechádzajúci cez tento úsek, upozorňujú pohybujúcich sa zamestnancov v koľaji na jazdu železničných vozidiel výstražným trúbením. Za zvýšený hluk sa ospravedlňujeme,“ uvádzajú ŽSR.

(rl)

Foto a video: BK-orig. -c-

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter