Doprava a parkovanie 11. marec 2020

Divoké parkovanie na Tyršovom nábreží pomaly končí. Magistrát už ohradil časť územia


Avizované opatrenia, ktoré minulý rok ohlásil magistrát a primátor M. Vallo a ktoré súvisia s úpravami na Tyršovom nábrežím, sa začínajú napĺňať.

Mesto nedávno oplotilo časť lokality blízko Starého mosta na petržalskej strane a vykázalo odtiaľ autá.

Vyžiadali sme si stanovisko mesta k tejto situácii a spýtali sme sa, aké konkrétne práce tam mesto ide robiť, čo tam bude a kedy to bude hotové?

Odpoveď magistrátu: "Aktuálne sa v tomto priestore realizujú prípravné terénne úpravy v nadväznosti na plánované kultúrne podujatia počas leta.

Zároveň plánujeme komplexnú revitalizáciu Sadu Janka Kráľa aj s Tyršovým nábrežím.

Zámerom revitalizácie nie je, aby bol tento priestor naďalej využívaný na „divoké" parkovanie. Uvedený priestor na Tyršovom nábreží nebol a nie je záchytným parkoviskom, len sa ako odstavná plocha „zvykovo" využíva.

Takéto parkovanie je už minulosťou

Aj v rámci katastra je plocha stále zapísaná ako „zeleň". Zastávame názor, že ide o veľmi hodnotný verejný priestor, ktorý perspektívne aj vzhľadom na to, kde je situovaný, nemá slúžiť ako parkovisko.

Je to skôr plocha na oddych, šport, kultúru či mestské podujatia. A tak k nej chceme aj pristupovať,“ uviedlo pre Bratislavský kuriér hlavné mesto.

Pripomíname, že magistrát nedávno oznámil, mestská pláž, ktorá bola trinásť rokov na Tyršovom nábreží, tento rok už nebude.

Ako sme vás informovali, celková revitalizácia má okrem zelene pozostávať  aj  z  obnovy  mobiliáru  parku.

Má pokračovať aj rekonštrukciou chodníkov, osvetlenia, prvkov zverokruhu a fontány v parku. Už v krátkom čase chce mesto riešiť najmä bezpečnosť drevín, ktoré sú vážne poškodené, odumierajúce alebo odumreté.

Magio pláž kedysi

"Plánovanú obnovu tohto priestoru sme komunikovali aj so spoločnosťou Slovak Telekom, s ktorou každoročne mesto spolupracuje na projekte Magio pláže.

Dlho sme diskutovali o budúcej podobe pláže, usilovali sa nájsť možné spoločné riešenie aj s možnosťou, že by pláž zostala ešte tento rok na pôvodnom mieste aj v pôvodnom rozsahu.

Po starostlivom zvážení všetkých okolností sa Slovak Telekom rozhodol projekt Magio pláže už neorganizovať," uviedlo mesto, ktoré ale zároveň dodáva, že kultúrny program, eventy a športové akcie,  k tomuto priestoru patria mali by ostať zachované.

"Takéto aktivity však musíme plánovať a realizovať s ohľadom na zeleň, ktorá sa v priestore nachádza a na ktorej stav môžu mať takéto aktivity aj negatívny vplyv.

Mesto už má rozpracovaný koncept a začalo rokovania, aby Bratislavčania, Bratislavčanky aj návštevníci nášho mesta mohli aj naďalej plnohodnotne tráviť svoj voľný čas na tomto dunajskom nábreží. Veríme, že konkrétny zámer budeme môcť predstaviť verejnosti čoskoro," dodalo mesto.

(rl, bak)

O téme sme písali koncom apríla tu

Foto: Br. kuriér

Tyršovo nábrežie bolo pod vodou v roku 2002 a aj v roku 2013, voda zaliala raz, či dvakrát aj mestskú pláž

1 komentár
ODPOVEDAŤ Jozef | 13. 3. 2020, 11:44

Chceme tu kulturny stanok ako bol kedysi, teda kolotoce a podobne !!! A chceme nase PKO ktore ste nechali zburat na opacnej strane Dunaja a je tam len parkovisko !!! A na Sancovej vedla YMCA nechceme dalsi dom ale park so stromami !!! Prestante likvidovat parky, ihriska a parkoviska !!!

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter