Doprava a parkovanie 10. marec 2018

13.ročník ČSOB Bratislava marathon (6.4. - 8.4.2018) prinesie aj dopravné obmedzenia


Na bežeckom podujatí jari sa v rámci 9 disciplín očakáva účasť viac ako 11.000 bežcov z celého Slovenska vrátane bežcov z viac ako 40 krajín celého sveta.

Mestský maratón bude tento rok spolu so sprievodným programom od 6. apríla do 8. apríla.

Ako informujú organizátori, centrom celého podujatia bude Eurovea a jej okolie, preto je nutné počas víkendu počítať s určitými dopravnými obmedzeniami potrebnými na zabezpečenie bezpečnosti účastníkov podujatia a divákov.

Počas celého víkendu bude presmerovaná zastávka MHD nachádzajúca sa priamo pred Eurovea.

V sobotu 7. apríla bude obmedzený prejazd po Pribinovej ulici pred Eurovea v úseku od Šafárikovho námestia po Olejkársku ulicu. Vjazd a výjazd Eurovea „Ružinov“ bude bez obmedzení.

V nedeľu 8. apríla, počas hlavných bežeckých disciplín, bude v čase od 9:45 do 15:00 priebežne uzatváraná doprava na jednotlivých úsekoch trate v závislosti od prebehu pelotónu bežcov (6.000 bežcov).

Obmedzenia budú dočasného charakteru a doprava bude riadená príslušníkmi polície.

Dotknú hlavne mestských častí Ružinov (Prístavná, Landererova, Karadžičova, Záhradnícka, Ružinovská - po križovatku s Tomášikovou ulicou) a Staré Mesto (Americké námestie, Špitálska, Námestie SNP, pešia zóna, Rázusovo a Vajanského nábrežie) a Viedenskej cesty v Petržalke.

Organizátori informujú, že sa o programe podujatia, ako aj o dopravných obmedzeniach a zmene grafikonu MHD, dá dozvedieť na stránke www.bratislavamarathon.com.

(red,bc)

Mapka: BeCool

O podujatí sme písali tu.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter