Aktuálne dianie 24. marec 2020

ZVJS v spolupráci s príslušnými orgánmi zrušil všetky súdne úkony v Bratislave


V súvislosti s pozitívnym testovaním väzňa na nový koronavírus Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) v spolupráci s príslušnými orgánmi v Bratislave zrušil všetky plánované súdne úkony v hlavnom meste SR.

"O pozitívnom výsledku testu na COVID-19 u odsúdeného bola dňa 23. marca telefonicky vyrozumená krajská prokurátorka a podpredsedníčka Krajského súdu (KS) Bratislava, ktoré s okamžitou platnosťou zrušili všetky plánované úkony spojené s predvádzaním obvinených a odsúdených pred súdy a prokuratúry v dislokácii ústavu Bratislava.

Väzobné veci, ktoré neznesú odklad budú vykonané prostredníctvom telemostu," informovala v utorok hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Samotný spôsob realizácie pojednávaní prostredníctvom telemostu je na rozhodnutí predsedu senátu, ktorý v danej veci rozhoduje.

"Všetky ústavy zboru sú vybavené prostriedkami na vykonanie pojednávaní väznených osôb s využitím telemostu," zdôraznila hovorkyňa ZVJS.

ZVJS v pondelok (23. 3.) potvrdil prvý prípad ochorenia COVID-19 u odsúdeného v ústave Bratislava. Odsúdený bol následne preeskortovaný do väzenskej nemocnice v Trenčíne.

O jeho prevoze bol vyrozumený Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave a Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne.

"Keďže ide o odsúdeného, ktorý je zaradený v minimálnom stupni stráženia a umiestnený v samostatnom objekte ústavu, boli do preventívnej karantény umiestnení aj ostatní odsúdení spolu s väzenským personálom.

V domácej karanténe bol ponechaný ostatný väzenský personál, ktorý mohol prísť do priameho kontaktu s odsúdeným," dodala v pondelok hovorkyňa ZVJS.

(TASR)
Ilustr. foto: archív Br. kuriér
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter