Aktuálne dianie 7. december 2017

Zlodej unikal policajtom na detskom bicykli


33-ročný Bratislavčan bol pri krádeži vecí z motorového vozidla vyrušený náhodným okoloidúcim. Jeho útek z miesta činu na detskom ružovo-bielom bicykli ukončila až hliadka Policajného zboru.

Obvineniu z trestného činu krádeže v štádiu pokusu čelí 33-ročný Ján R. z Bratislavy, ktoré mu na základe doposiaľ vykonaných úkonov vzniesol poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II.

Podľa doterajších informácií obvinený dňa 29.11.2017 krátko pred 05.45 h rozbil zadné sklo batožinového priestoru osobného motorového vozidla zn. Ford Focus, zaparkovaného pred jedným z domov na ulici Padlých hrdinov.

Následne vošiel do vnútorných priestorov vozidla, kde sa z batožinového priestoru pokúsil odcudziť 5 L bandasku s obsahom vody do ostrekovača.

Nakoľko bol pri tomto konaní však „vyrušený“ 27-ročným mužom, z vozidla vyšiel von a z miesta sa dal na útek na detskom bicykli bielo-ružovej farby smerom na Biskupskú ulicu.

Počas celej doby bol prenasledovaný 27-ročným mužom, pričom následne v blízkosti jedného z obchodov na Trojičnom námestí bol spozorovaný a na osobnej slobode obmedzený hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru.

Následným preverovaním bolo preukázané že takéhoto konania sa dopustil aj napriek skutočnosti, že v minulosti bol trestným rozkazom Okresného súdu v Bratislave odsúdený za spáchanie majetkovej trestnej činnosti.

Po vykonaní potrebných úkonov bol obvinený Bratislavčan umiestnený v cele policajného zaistenia.

Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní.

V prípade preukázania viny mu za uvedené konanie hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

(kr pz ba,red)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter