Aktuálne dianie 28. november 2018

Zhorené stánky na vianočných trhoch nemali povolenia od magistrátu, trhy sú dočasne zatvorené


Stánok, v ktorom vypukol požiar na Hlavnom námestí, nebol súčasťou vianočných trhov hlavného mesta. Informuje o tom magistrát v reakcii na dnešný požiar na vianočných trhoch.

„S hlavným mestom nemali majitelia stánku podpísanú nájomnú zmluvu a ani hlavné mesto nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva,“ informoval magistrát.

Na požiar podľa magistrátu upozornili príslušníci mestskej polície, ktorí vyrozumeli príslušníkov Hasičského a záchranného zboru.

Mestskí policajti do ich príchodu zabezpečili miesto požiaru a ľudí, ktorí sa v blízkosti nachádzali, presúvali do bezpečia.

„Stánky, ktoré majú riadnu nájomnú zmluvu s hlavným mestom, majú v zmluve povinnosť dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy,“ uvádza mesto.

Bratislavský kuriér sa zhodou okolností tesne pred vypuknutím požiaru rozprával s jedným zo stánkarov na Františkánskom námestí.

Ten nám povedal, že magistrát nútil stánkarov používať na zohrievanie propán-butánové fľaše, na úkor elektriny, údajne kvôli šetreniu.

Dokonca, údajne bez patričného zaškolenia, ako s takou fľašou narábať....

Hlavného mesta sa pýtame, či je to tak a koľko stánkov používa propán-butánové fľaše od magistrátu a prečo? Došlo k zaškoleniu predajcov ako s nimi narábať...? Je to povinnosťou magistrátu?

Videli sme aj že v niektorých stánkoch „vyhadzuje“ elektrinu, zrejme kvôli preťaženiu fáz. Ako sú z tohto pohľadu zabezpečené vianočné trhy?

Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí budú dnes na základe požiadavky Hasičského a záchranného zboru z bezpečnostných dôvodov uzatvorené.

Zajtra by už mali byť opäť otvorené. Hlavné mesto bude o tom informovať.

(red, rl)

foto: BK-orig. -c-

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter