Aktuálne dianie 29. september 2020

Z ruiny v centre Dúbravky má vzniknúť zariadenie pre seniorov


Dlhodobo opustená a schátraná budova bývalej škôlky na Ulici kpt. J. Rašu v centre bratislavskej Dúbravky sa premení na zariadenie pre seniorov. Nájomca chce v objekte vybudovať domov pre približne 40 seniorov.
Zámer schválili poslanci Dúbravky na svojom septembrovom rokovaní, v súťaži na dlhodobý nájom prihliadali aj na výsledky minuloročnej ankety, v ktorej sa obyvatelia mestskej časti prihovárali za využitie budovy na sociálne účely.

"Spoločnosť, ktorá poskytuje sociálne služby 20 rokov a je známa z pôsobenia v Borinke i Záhorskej Bystrici, dostane objekt do prenájmu na 30 rokov s ročným nájomným 66.000 eur,“ informovala hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.
Premenu objektu chce nájomca zrealizovať na etapy. V prvej, ktorá má byť rekonštrukciou existujúcej stavby, plánuje spoločnosť investovať 1,2 milióna eur bez zariadenia. V druhej etape je v pláne prístavba s 12 izbami so sociálnym zázemím. Súčasťou zariadenia majú byť aj spoločenské priestory a priestory pre fyzioterapeutov a cvičenie, kaplnka, kuchynky či zázemie.

TASR, Foto: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter