Aktuálne dianie 14. január 2020

Volko v nominácii na ocenenie Krištáľové krídlo


Laureáti 23. ročníka Krištáľového krídla budú vyhlásení počas slávnostného galavečera, ktorý sa uskutoční 9. februára 2020 v novej budove SND v priamom prenose na Jednotke RTVS. Nad podujatím opätovne prevzal záštitu predseda vlády SR Peter Pellegrini.

Nominácie v desiatich kategóriách na základe návrhov verejnosti schválila porota 23. ročníka Krištáľového krídla na zasadnutí začiatkom novembra 2019. V kategórii šport sú nominovaní Erik Vlček, Petra Vlhová a Ján Volko.

Pre 23-ročného Bratislavčana Jána Volka, ktorý sa sa v roku 2019 zaskvel historickým titulom majstra Európy na 60 m v Glasgowe a striebrom na Európskych hrách v Minsku na 100 m, čo bolo najlepšie umiestenie z celej slovenskej výpravy na tomto podujatí a štvrtým miestom prestížnej ankete Športovec roka 2019, je to ďalší pekný úspech, že sa ocitol v trojici nominovaných na ocenenie Krištáľové krídlo v kategórii Šport.

Zo slovenských atlétov získal toto prestížne ocenenie za rok 2015 Matej Tóth, ktorý si vtedy vybojoval v Pekingu titul majstra sveta v chôdzi na 50 km.

Práve náš skvelý chodec, olympijský víťaz z Ria de Janeiro 2016, je súčasť 6-člennej poroty, ktorá vybrala troch nominovaných v kategórii Šport v 23. ročníku ankety.

Vlani túto anketu v kategórii Šport vyhrala športová streľkyňa a už Bratislavčanka Zuzana Rehák-Štefečeková.

(mv)

Arch. foto: Ján Luky

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter