Aktuálne dianie 16. máj 2018

VIZUÁLNY SMOG: V okolí Bajkalskej pribúdajú obrovské reklamné pútače


Hlavné mesto bojuje proti vizuálnemu smogu, no zdá sa, že zatiaľ neúspešne. Primátor osobne nedávno likvidoval reklamné „trojnožky“ v centre mesta. V okolí Bajkalskej ulice však vyrastajú v týchto dňoch obrovské reklamné pútače, megabordy. Bajkalská ulice medzi Prístavným mostom a Prievozskou ulicou zažíva v týchto dňoch malý boom vonkajšej reklamy. 16. mája sme v tejto lokalite zaznamenali, že tu pribudli za pár hodín hneď dva  obrovské reklamné pútače.

Podľa našich informácií sa stavba megabordov deje na súkromných pozemkoch. Oslovili sme preto aj magistrát aj MČ Ružinov, odpoveď prinesieme hneď ako ju získame.

V čase, keď hlavné mesto doslova prepchaté vonkajšou reklamou v podobe bigbordov, bilbordov, či megabordov a magistrát a niektoré mestské časti deklarujú snahu o zníženie vizuálneho smogu v Bratislave, je výstavba takýto stavieb výsmechom pre Bratislavčanov. V roku 2016 hlavné mesto oznámilo, že podľa pasportu, ktorý si mesto dalo vypracovať, je v hlavnom meste 9 600 reklamných zariadení. 

Na rokovaní mestského zastupiteľstva 27. apríla 2017 prijali mestskí poslanci uznesenie, na základe ktorého by sa v budúcnosti mohol znižovať vizuálny smog v Bratislave. Navrhovateľ, poslanec Ján Mrva sa inšpiroval mestom Nitra.

Celý článok si prečítajte tu. https://www.bakurier.sk/aktualne-dianie/clanok-poslanci-su-s-bojom-proti-vizualnemu-smogu-nespokojni-ziadaju-primatora-aby-konal

 

(rl)

Foto: BK-orig.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter