Aktuálne dianie 29. november 2017

VIANOČNÉ TRHY: Pozrite si protiteroristické opatrenia na Hviezdoslavovom námestí + video


Hlavné mesto Slovenska je prvý krát v histórii vianočných trhov chránené protiteroristickými zábranami.

Sú na Hviezdoslavovom námestí. Niektorí nad týmito opatreniami krútia hlavou, iní ich berú pozitívne.

Hviezdoslavovo námestie v Bratislave sa na čas, spolu s ochranou okolo USA ambasády, stalo možno najchránenejším námestím na svete.

Čo si o tom myslíte Vy, milí naši čitatelia?

Správa TASR: Počas tohtoročných vianočných sviatkov pripravila bratislavská polícia v hlavnom meste viaceré bezpečnostné opatrenia.

Na bezpečnosť a pokoj v uliciach a na verejných priestranstvách, predovšetkým v centre mesta, budú až do nového roka dohliadať posilnené hliadky poriadkovej, dopravnej a kriminálnej polície.

Nedávno o tom Informovala krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Viaceré opatrenia v spolupráci s bratislavským magistrátom a samosprávou Starého Mesta sú prijímané aj v súvislosti so sprísnenou bezpečnosťou, pričom sa prihliada na teroristické útoky vo viacerých európskych metropolách.

V okolí Hviezdoslavovho námestia boli nainštalované železobetónové zábrany. Tie majú zabrániť vjazdu vozidiel na verejné priestranstvo.

Na Hlavnom námestí sú využívané tzv. mechanické zátarasy.

Na verejný poriadok a bezpečnosť bude polícia zároveň dohliadať peším hliadkovaním, monitorovaním odstavných plôch a parkovísk či kontrolou možných prístupových ciest.

„Bratislavská polícia prijala v súvislosti so znížením rizika ohrozenia teroristickými útokmi aj ďalšie opatrenia, s ktorými z taktických dôvodov nie je možné verejnosť oboznámiť,“ dodala Slamková.

Bezpečnostné opatrenia v súvislosti s vianočnými trhmi na Hlavnom, Františkánskom a Hviezdoslavovom námestí potvrdzuje aj bratislavská mestská polícia (MsP).

„Výkon hliadkovej služby bude zabezpečený v centre hlavného mesta nepretržite, celých 24 hodín,“ uviedla hovorkyňa MsP Tatiana Kurucová.

Tá Bratislavčanov i návštevníkov ubezpečuje, že polícia využije všetky zákonné možnosti na zachovanie verejného poriadku a v prípade potreby bude pripravená zakročiť okamžite.

(tasr,rl)

Foto a video: BK-orig.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter