Aktuálne dianie 4. júl 2020

V Rusovciach polícia zadržala nelegálnych migrantov zo Sýrie. Prevádzačovi hrozí vysoký trest


Policajná hliadka v bratislavských Rusovciach zadržala v piatok ráno auto s nelegálnymi migrantmi. Vozidlo prešlo na územie Slovenska cez starý hraničný priechod Rusovce - Rajka. "Keď vodič vozidla spozoroval za hranicou policajnú hliadku, pokúšal sa vozidlom vrátiť späť do Maďarska, pričom jeho manéver mu nevyšiel a zišiel mimo cesty," informujú policajti na sociálnej sieti.

Následne mali z vozidla okrem vodiča vystúpiť aj štyria cudzinci, ktorí sa pokúšali uniknúť, avšak policajti všetkých zadržali. Zistili, že ide o štyroch občanov Sýrie a jedného občana Ukrajiny.

 Prípad podozrenia na prevádzačstvo prevzal vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru, ktorý zistil, že nelegálni migranti nemali oprávnenie na vstup na územie Slovenska a vodič ich za zatiaľ nezistenú finančnú odmenu mal previezť do niektorej z krajín západnej Európy.

Pre realizovanie procesných úkonov momentálne polícia nemôže poskytnúť bližšie informácie. "V prípade preukázania trestného činu prevádzačstva vodičovi, občanovi Ukrajiny, hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov," uviedli policajti.

Doplnili, že aktuálne riešia tiež prevoz 28 migrantov v dodávke z východného Slovenska, o čom majú priniesť viac informácií neskôr.

(TASR, Foto: Facebook - Polícia Slovenskej republiky)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter