Aktuálne dianie 4. jún 2021

V dúbravskej lokalite Krčace má vzniknúť polyfunkčný súbor Medze


V bratislavskej Dúbravke, v miestnej časti Krčace, chce investor postaviť polyfunkčný súbor Medze, ktorého súčasťou majú byť objekty na trvalé i prechodné bývanie. Vyplýva to zo zámeru, ktorý predložili na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Postaviť sa majú objekty s desiatimi až trinástimi nadzemnými podlažiami

"Areál navrhovanej činnosti susedí vo východnej časti s Ulicou M. Sch. Trnavského, západná časť s existujúcou poľnou cestou  prechádzajúcou záhradkárskou osadou, severné a južné časti riešeného  územia susedia s využívanými a nevyužívanými záhradami," uviedol investor v texte zámeru.

Polyfunkčný súbor má pozostávať z troch zón, v tej, ktorá priamo nadväzuje na Ulicu M. Sch. Trnavského, majú stáť najvyššie objekty (s desiatimi až 13 nadzemnými podlažiami).

Výstavba by mala začať 2023

Objekty na bývanie majú byť doplnené obchodnými prevádzkami a občianskou vybavenosťou, oddychovými zónami, v severovýchodnej časti sa navrhuje aj predškolské zariadenie. V rámci súboru by mali vytvoriť 1246 parkovacích stojísk, 1168 z nich v podzemnej garáži.
Výstavba by sa mala začať v druhej štvrtine roku 2023, mala by trvať dva roky. Predpokladané náklady sú vyčíslené na 70 miliónov eur.

TASR, foto: YIM.BA

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter