Aktuálne dianie 9. júl 2019

Tohtoročný Dúhový Pride Bratislava podporilo hlavné mesto 3000 eurami, na festivale má vystúpiť aj Matúš Vallo


Občianske združenie Dúhový PRIDE Bratislava získalo podporu na projekt

„Dúhový PRIDE Bratislava 2019“ z grantového programu mesta Bratislava na podporu kultúry Ars Bratislavensis pre rok 2019 v sume 3000 eur.

Ako Bratislavský kuriér informovalo hlavné mesto, o grant pre tento rok sa mohli žiadatelia uchádzať do 31. decembra 2018.

„Odborná hodnotiaca komisia sa zaoberala spolu 220 žiadosťami, ktoré bodovala na základe vopred stanovených kritérií.

Tým žiadostiam, ktoré dosiahli  v hodnotení 70% a viac maximálneho bodového zisku, odporučila aj sumu dotácie.

OZ Dúhový PRIDE Bratislava sa zapojilo do výzvy s projektom "Dúhový PRIDE Bratislava 2019", pričom sa uchádzalo o podporu v objeme 5000 eur. Projekt získal 85% max. bodového zisku.

Následne bola grantovou komisiou programu Ars Bratislavensis navrhnutá dotácia v už uvedenej výške 3000 eur,“ uviedol hovorca mesta Peter Bubla.

Na našu otázku kto sa chystá vystúpiť s prejavom z magistrátu, mesto odpovedalo, že na podujatí vystúpi primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Centrom Bratislavy v rovnaký deň prejdú aj zástancovia tradičnej rodiny, účastníci ôsmeho ročníka Hrdí na rodinu.

Spýtali sme sa, či aj toto podujatie hlavné mesto podporilo. Podľa magistrátu sa organizátori podujatia "Hrdí na rodinu" nezapojili do žiadnej vyhlásenej grantovej výzvy hlavného mesta.

Na tejto akcii nemá vystúpiť podľa magistrátu za hlavné mesto nikto.

Obe podujatia, tak festival na podporu gejov, lesieb, bisexuálnych a transrodových (LGBTI) ľudí, ako aj Hrdí na rodinu, sa uskutočnia 20. júla.

„Dúhový Pride Bratislava nadväzuje na podobné sprievody vo svete, ktoré upozorňujú,

že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu,“ uvádzajú organizátori na sociálnej sieti.

Organizátorom tento rok neposkytlo dotáciu ministerstvo kultúry, naopak ministerstvo spravodlivosti údajne dalo 7000 eur.

Ako informuje portál zafarebnukulturu, Slovenská sporiteľňa podporila podujatie 3000 eurami s tým,

že v spoločnej kampani za podporu podujatia sa zaviazala túto sumu zdvojnásobiť. Prispieť mali a môžu aj dobrovoľní darcovia.

Na Festivale Dúhový Pride majú okrem primátora Bratislavy, údajne vystúpiť aj zástupca Bratislavského samosprávneho kraja, či ombudsmanka Mária Patakyová.

K festivalu Dúhový Pride Bratislava pripravuje sprievodné podujatia napríklad Kultúrne centrum Nová Cvernovka.

(rl)

1 komentár
ODPOVEDAŤ Rudo | 9. 7. 2019, 19:52

Hanba, že príhovor na Duhovom príde bude mať zástupca mesta, ktorý nemá potláčať klasické hodnoty, aj kresťanské-rodina. Navyše ,že sa jeho rodina nedávno v tomto duchu rozrástla o noveho človiečika.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter