Aktuálne dianie 7. marec 2019

SZĽH zaplatí nájomné za štadión na hokejový šampionát v plnej výške


Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) zaplatí mestu Bratislava nájomné za Zimný štadión Ondreja Nepelu na májové majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v plnej výške 516.046 eur bez DPH.

Zväz zároveň prispeje na investície do štadióna 500.000 eur, ktoré dostal od štátu na organizáciu šampionátu, a uhradí aj náklady na prevádzku arény,

ktoré majú byť v sume okolo 300.000 eur. Rozhodlo o tom vo štvrtok bratislavské mestské zastupiteľstvo, ktoré schválilo dodatok k nájomnej zmluve.

Minulý rok mestské zastupiteľstvo rozhodlo o tom, že SZĽH má zaplatiť za nájom zimného štadióna od polovice apríla do konca mája 516.046 eur bez DPH.

Maximálne polovicu z tejto sumy však mohol zväz splatiť formou investícií do zimného štadióna, ktoré sa pohybujú vo výške 500.000 eur.

"Podľa dodatku k nájomnej zmluve sa táto možnosť ruší a SZĽH zaplatí nájomné v plnej výške.

Povinnosť investovať do zimného štadióna sumu 500.000 eur zo strany SZĽH zostáva. Investície sa majú začať realizovať už po 15. marci," povedal pre TASR hovorca Bratislavy Peter Bubla. 

V praxi to bude znamenať, že SZĽH prispeje na investície do štadióna, zároveň zaplatí nájom v plnej výške a uhradí aj náklady na prevádzku arény.

V rámci investícií, na ktoré SZĽH  prispeje, sa počíta s výmenou mantinelov a skiel, podlahových gúm či dobudovaním kabeláže na internet a wifi.

Nové mantinely by sa mali montovať začiatkom apríla. Všetky práce by mali byť zrealizované do začiatku majstrovstiev sveta.

Viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer uviedol, že mestu sa týmto dodatkom k zmluve podarilo vyjednať so SZĽH 250.000 eur.

"Časť týchto peňazí bude určite použitá na to, aby návštevníci hokejových majstrovstiev, hlavne z Česka, využili svoje lístky na bezplatnú dopravu a nešli autami do centra mesta.

Sami vidíme, aké dopravné obmedzenia v Bratislave máme. Robíme všetko preto, aby ani toto podujatie príliš nezaťažilo dopravu v meste," uviedol vo videu na sociálnej sieti.

Hlavné mesto deklaruje, že na zimnom štadióne prebiehajú aj práce spojené s bežnou údržbou, ako maľovanie či drobné opravy.

"Taktiež ešte prebehne rekonštrukcia osvetlenia hlavnej ľadovej plochy, oprava a výmena turniketov,

oprava videokocky, výmena bezpečnostných kamier, oprava a obnova šatňových a ostatných priestorov," spresnil Bubla.

Tieto práce sú hradené z rozpočtu mesta a z rozpočtu mestskej príspevkovej organizácie Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta.

V športovej aréne už minulý rok opravovali chladiaci systém či vzduchotechniku. Celková investícia do štadióna pre majstrovstvá dosiahne viac ako dva milióny eur.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji budú Bratislava a Košice hostiť od 10. do 26. mája 2019.

(TASR)
Foto: Br. kuriér
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter