Aktuálne dianie 11. september 2018

Starosta Nového Mesta R. Kusý zabojuje opätovne o mandát


Parkovanie, rozvoj sociálnych služieb a pokračovanie v rozbehnutých rekonštrukciách a revitalizáciách.

To sú oblasti, ktorým sa chce v nasledujúcom volebnom období venovať súčasný starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý.

Ako nezávislý kandidát v utorok potvrdil, že v jesenných komunálnych voľbách chce obhájiť svoj post.

Jednou z jeho priorít je parkovanie. Samospráva má už v oblasti rezidenčného parkovania pripravený a schválený pilotný projekt v lokalite Tehelné pole.

"V spolupráci s magistrátom chceme tento projekt rozbehnúť ešte koncom roka," poznamenal Kusý.

V oblasti školstva zostáva prioritou dokončenie rekonštrukcií základných a materských škôl v pôsobnosti mestskej časti.

Počas nasledujúcich štyroch rokov by sa k tomu malo pridať aj vybudovanie dvoch nových materských škôl a rozšírenie dvoch už existujúcich. S tým súvisí aj rekonštrukcia školských dvorov a športovísk.

"Rozbehnutý máme projekt kompletnej rekonštrukcie Školak klubu na Hostinského sídlisku a športoviska na Pionierskej ulici pri škole na Sibírskej," doplnil Kusý.

Pokračovať chce aj v revitalizácii verejných parkov.

K šiestim novým verejným priestranstvám v tomto volebnom období by mali pribudnúť ďalšie štyri.

Plány sa týkajú lokality Filiálka s rozlohou 3.000 metrov štvorcových, ale tiež lokality Rozvodná-Vlárska, Bellova a areálu Kuchajda.

Zároveň chce pokračovať v projektoch, ktoré vzhľadom na zmenu klímy pomáhajú lepšie hospodáriť s vodou.

"Zatiaľ sme sa sústredili na parky, ktoré vedia dažďovú vodu zbierať a efektívne použiť na zavlažovanie, na základe inšpirácie z Brna chceme podporiť aj menšie projekty vo vnútroblokoch či pri školách," podotkol Kusý.

Rozširovať by sa mala aj ponuka sociálnych služieb. Napríklad nevyužitá schátraná budova pri parku Jama by sa mala prebudovať na zariadenie pre seniorov a bývalé osvetové centrum na Makovického má po rekonštrukcii slúžiť ako centrum krízovej intervencie.

Okrem toho je v pláne aj vybudovanie centrálnej prevádzky EKO-podniku na pozemku na Zátiší, čo by malo byť pre samosprávu efektívnejšie.

V súčasnosti funguje miestny podnik verejnoprospešných služieb v troch lokalitách, a to na Račianskej, Halašovej a v Zátiší.

V boji o kreslo novomestského starostu sa Kusý stretne s občianskym aktivistom a spoluzakladateľom Zelenej hliadky Matúšom Čupkom, ktorý svoju kandidatúru ako nezávislý ohlásil ešte vlani v máji.

V auguste 2018 sa k nemu pridal obchodný riaditeľ Miroslav Kolesár, ktorý sa o priazeň voličov uchádza ako kandidát iniciatívy .TERAZ v spolupráci so Stranou moderného Slovenska.

(TASR)

Foto:Archív BK

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter