Aktuálne dianie 27. december 2018

SILVESTER 2018: Bezpečnosť, organizácia, MHD a obmedzenia v meste


Počas silvestrovskej noci v Bratislave, budú na bezpečnosť a poriadok dohliadať posilnené hliadky mestskej a štátnej polície spolu s pracovníkmi strážnej služby a zdravotníkmi.

Zároveň hlavné mesto upozorňuje, že podľa Všeobecne záväzného nariadenia z minulého roka o pyrotechnike, je prísne zakázané akékoľvek používanie voľne dostupnej pyrotechniky.

Tieto opatrenia boli podľa magistrátu prijaté aj preto, aby si Bratislavčania a návštevníci hlavného mesta mohli užiť silvestrovské oslavy bezpečne a bez akýchkoľvek nepríjemností.

Kontrolované vstupy

Aj tento rok bude do centra osláv šesť kontrolovaných vstupov,

na ktorých budú príslušníci policajných zložiek dávať pozor na to, aby návštevníci do centrálnej zóny v Starom Meste vstupovali bez akýchkoľvek nebezpečných predmetov.

Teda napr. bez sklenených fliaš, ostrých a nebezpečných predmetov a pod.

Kontrolované vstupy sa budú nachádzať na týchto miestach:


1. križovatka ulíc Laurinská ul. – Rybárska brána (pri Čumilovi)

2. križovatka ulíc Mostová ul. – Medená ul.

3. Palackého ul. od Kúpeľnej ulice

4. Jesenského ulica (vedľa SND)

5. Gorkého ul. pri Poštovej banke (za SND)

6. Hviezdoslavovo nám. od Americkej ambasády po roh Strakovej ul.

DOPRAVA

Hlavné mesto prosí všetkých, ktorí sa chystajú oslavovať Silvester v meste, aby v prípade dopravy uprednostňovali MHD pred automobilovou dopravou.

Vzhľadom na dopravné obmedzenia, ktoré takéto podujatie vyžaduje, sa tak vyhnú náhodným komplikáciám.

Na Silvestra (31.12.2018) budú denné linky premávať podľa cestovný poriadkov platných pre režim „pracovný deň – školské prázdniny.“

Nočná doprava bude počas celej noci posilnená mimoriadnymi linkami, vypravením vozidiel s vyššou kapacitou a vloženými spojmi.

Na nový rok (1. 1.2019) budú opätovne vypravené denné linky MHD do začiatku dennej premávky podľa víkendových cestovných poriadkov.

Všetky bližšie informácie má na svojej stránke zverejnený Dopravný podnik Bratislavy, a.s. - https://dpb.sk/sk/sprava/premavka-mhd-pocas-silvestra-a-noveho-roka.

Pre automobilovú dopravu bude uzatvorené Vajanského nábrežie a Nám. Ľ. Štúra od 22:00 h a premávka opäť obnovená po 02:30 h.

MHD bude posilnená a premávať v špeciálnom režime. Informácie o premávke spojov budú uverejnené na stránke Dopravného podniku Bratislava aj na webovej stránke Bratislavy.

Čistota v meste bude počas silvestrovskej noci zabezpečovaná priebežne. Ihneď po skončení ohňostroja na nábreží Dunaja začnú upratovacie čaty s jeho čistením, aby ho uvoľnili pre dopravu a postupne do rána bolo upratané celé centrum mesta.

(red)

obrázok: hmb

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter