Aktuálne dianie 30. júl 2017

S opravou električkovej trate na Špitálskej sa začne 1. augusta + zmeny na trase liniek


Cestujúci bratislavskou MHD sa musia od utorka 1. augusta pripraviť na dočasné zmeny, ktoré si vyžiada kompletná rekonštrukcia električkovej trate na Špitálskej ulici v Starom Meste.

Tá sa týka úseku od zastávky na Kamennom námestí po odbočenie električiek za križovatkou Mickiewiczova - Americké námestie – Špitálska.

Práce za vyše 2,5 milióna eur si totiž zhruba na tri mesiace vyžiadajú presmerovanie električkových liniek č. 3, 4 a 9.

Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

 V rámci rekonštrukcie, ktorú podľa výsledkov verejnej obchodnej súťaže zabezpečí spoločnosť EUROVIA SK, a. s., pôjde o obnovu koľajového zvršku dvojkoľajovej trate s nástupišťami spolu so zabudovaním antivibračných a protihlukových opatrení.

Zároveň však dôjde aj k istým zmenám rozmiestnenia niektorých zastávok.

Na pôvodnom mieste by mala zostať len súčasná zastávka Mariánska na rovnomennej ulici. Jej parametre by sa mali upraviť podľa platných noriem a zastávka sa predĺži na 65 metrov a rozšíri na 2,45 metra.

Na oboch koncoch nástupišťa sa vybudujú bezbariérové priechody, zastávka bude zastrešená, s informačnou elektronickou tabuľou a automatom na cestovné lístky.

Zruší sa však zastávka Mariánska pri Lazaretskej ulici, teda v smere na Kamenné námestie oproti budove Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Ide najmä o priestorové dôvody, keďže sa zastávka nebude dať upraviť do parametrov zastávky v opačnom smere.

Zrušenú zastávku by mala nahradiť plánovaná zastávka tzv. viedenského typu, a to oproti existujúcej na Mariánskej ulici.

"Úprava je pozitívom pre pohodlie cestujúcich a obzvlášť pre seniorov, menej mobilné a hendikepované osoby," doplnila Volfová.

Rekonštrukcia trate si vyžiada aj dočasné presmerovanie troch liniek električiek, a to č. 3, 4 a 9. Tie vynechajú zastávky Námestie SNP/Kamenné námestie, Mariánska, Americké námestie/Odborárske námestie.

"Cestujúcim odporúčame využiť zastávky Blumentál, STU, Vysoká, Poštová a Námestie SNP," doplnila Volfová. Bližšie informácie o trasovaní sú na webovej stránke dopravného podniku.

(TASR)
Foto: Archív BK

Rekonštrukcia električkovej trate Špitálska – dotknuté linky č. 3, 4 a 9
Od 1. augusta 2017 od začiatku dennej premávky začne prebiehať oprava električkovej trate na Špitálskej ulici v úseku od Kamenného po Americké námestie.

Dotknuté električkové linky budú presmerované nasledovne:
Linka č. 3 obojsmerne: po trase Námestie SNP, Obchodná, Radlinského.
obslúži zastávky Nám. SNP; Poštová-Martinus; Vysoká, Tchibo Outlet; STU
vynechá zastávky Kamenné nám.; Mariánska; Americké nám.

Linka č. 4 obojsmerne: po trase Námestie SNP, Obchodná, Radlinského, Vazovova.
obslúži zastávky Nám. SNP; Poštová-Martinus; Vysoká, Tchibo Outlet; STU; Blumentál
vynechá zastávky Kamenné nám.; Mariánska; Americké nám./Odborárske nám.

Linka č. 9 obojsmerne: po trase Obchodná, Radlinského, Vazovova.
obslúži zastávky Poštová-Martinus; Vysoká, Tchibo Outlet; STU; Blumentál.
vynechá zastávky Nám. SNP/Kamenné nám.; Mariánska; Americké nám./Odborárske nám

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter