Aktuálne dianie 18. júl 2023

Reorganizácia liniek MHD sklamala mnohé mestské časti


Od 5. augusta 2023 príde k rozsiahlejšej reorganizácii niektorých autobusových a trolejbusových liniek s cieľom zlepšenia premávky MHD vo vybraných častiach mesta. Podľa prvých reakcií dotknutých obyvateľov, ktorých sa zmeny budú týkať, ide o nelogickú, nesystémovú a deštruktívnu úpravu. Mnohé hlasy zo vzdialenejších mestských častí hovoria, že cieľ magistrátu, presunúť ľudí z áut do MHD, sa úplne zmení na presný opak.

Napríklad Záhorská Bystrica, ktorá má iba jednu základnú a žiadnu strednú školu, bude opäť odkázaná smerom do mesta iba na jeden spoj MHD na jednej trase, čiže stovky rodičov budú opäť radšej voliť cestu autom v rannej špičke. Zmenou linky 36, ktorá obsluhovala stredoškolákov do Dúbravky a tým súčasne aj s ľahkým prestupom do Karlovej Vsi, alebo prestupom na Boroch, sa bude po novom krútiť len po uličkách mestskej časti, čo nikomu nepomôže. V spojitosti s tým, že úsek diaľnice medzi Stupavou a Lamačom nechce Národná diaľničná spoločnosť povoliť ako bezplatný, nápor na cesty v okolitých častiach bude iba rásť.

Zmeny od úradníckeho stola?

Zmenami chce bratislavský dopravný podnik lepšie prispôsobiť premávku MHD súčasným potrebám obyvateľov mesta v nadväznosti na výstavbu nových obytných štvrtí, nákupných centier a novej nemocnice Bory. Zároveň sa linkové vedenie pripraví na premávku nových hybridných trolejbusov. Otázne je, či je vhodné sa riadiť iba tabuľkami a historickou vyťaženosťou alebo by bolo vhodné zohľadniť aj denné prírastky mladých rodín do okrajových častí a rozostavanch projektov.

Najvýraznejšie zmeny nastanú v západnej časti mesta (Devínska Nová Ves, Dúbravka, Lamač, Záhorská Bystrica) a vo východnej časti (Trnávka, Avion Shopping Park, Letisko). Niektoré zaužívané spojenia budú nahradené novými kombináciami a posilnením intervalov na vybraných linkách. V týchto častiach mesta pribudnú nové nosné linky s hustejšou premávkou, s intervalom medzi spojmi najviac 15 minút. Obmedzia sa tiež súbehy liniek obsluhujúcich rovnaké oblasti.

Posilnenie premávky v najfrekventovanejších časoch vzhľadom na obmedzené finančné možnosti hlavného mesta bude čiastočne aj na úkor premávky prevažne v skorých ranných a neskorších večerných hodinách s nízkym dopytom cestujúcich, kedy na niektorých linkách príde k predĺženiu intervalu medzi spojmi.

Viac na:

https://imhd.sk/ba/doc/sk/22652/Reorganiz%C3%A1cia-liniek-MHD-vo-vybran%C3%BDch-lokalit%C3%A1ch?fbclid=IwAR2odmoCbs-vsAjD_d1Mg8JrHjpMj2kuyHsH2FgigaMgbDZHekZ247PxGyI

(imhd.sk, bak, red)

1 komentár
ODPOVEDAŤ SUSAN BENSON | 4. 8. 2023, 11:55

Dobrý deň, dámy a páni, potrebujete finančnú pomoc? Som Susan Bensonová. Som poskytovateľ pôžičiek a zároveň finančný poradca. Potrebujete podnikateľský úver, osobný úver, hypotekárny úver alebo úver na dokončenie vášho projektu? Ak je vaša odpoveď áno, odporúčam vám kontaktovať moju firmu. Poskytujeme všetky druhy úverových služieb vrátane dlhodobých a krátkodobých pôžičiek, zabezpečených a nezabezpečených úverov a mnoho ďalších. Pre viac informácií nám napíšte e-mailom: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) alebo mi napíšte správu priamo na WhatsApp cez: +447360502110 a okamžite dostanete odpoveď. Pôžička od spoľahlivej a kompetentnej spoločnosti je to, čo potrebujete na dosiahnutie svojho cieľa. Sme spoločnosť poskytujúca komplexné finančné služby a sme odhodlaní pomôcť vám splniť všetky vaše túžby. Špecializujeme sa na poskytovanie štruktúrovaných finančných riešení jednotlivcom a spoločnostiam tým najefektívnejším a najrýchlejším spôsobom.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter