Aktuálne dianie 2. máj 2017

Primátor bude informovať poslancov o rušení herní


Informáciu o aktuálnom počte herní a kasín na území Bratislavy má pravidelne na mestské zastupiteľstvo predkladať primátor Ivo Nesrovnal.

Rozhodli o tom uznesením mestskí poslanci na ostatnom rokovaní zastupiteľstva.

Uznesenie predložil mestský poslanec Martin Borguľa a podľa neho má primátor jedenkrát za šesť mesiacov predkladať informáciu o aktuálnom počte herní a kasín na území hlavného mesta SR Bratislavy.

„Mojím cieľom bolo, aby sme my, poslanci mesta, boli informovaní o tom, ako v skutočnosti funguje VZN, ktorého prijatím bol v Bratislave zavedený paušálny zákaz herní a kasín. Prijatie VZN je jedna vec, jeho účinnosťv praxi druhá.

Chcem, aby mali poslanci prehľad, či herne z Bratislavy naozaj miznú, alebo išlo pri prijatí VZN len o šikovný marketingový a populistický ťah zo strany primátora a niektorých poslancov,“ povedal poslanec.

Podľa neho pre objektívne hodnotenie situácie je dôležité odlíšiť, či bola herňa alebo kasíno zrušené na základe VZN prijatého na marcovom zasadnutí mestského zastupiteľstva, alebo na základe zákona o hazardných hrách.

Ako ďalej informoval, predkladanie informácie sa nebude vzťahovať na herne a kasína zrušené len na základe uvedeného zákona.

Snahou je podľa neho získať objektívnu informáciu, koľko herní bude zrušených výhradne na základe prijatého VZN.

Poslanec poukázal zároveň na skutočnosť, že nie všetci poslanci hlasovali za prijatie tohto uznesenia, ktorého cieľom nie je nič iné, len dostávať pravidelne informáciu o postupe rušenia a zatvárania herní a kasín.

„Je zvláštne, že mnohí poslanci, ktorí boli vehementnými zástancami prohibície hazardu, teraz nemajú záujem byť informovaní, či sa herne skutočne zatvárajú, alebo nie. Vyzerá to tak, že ich v danom momente zaujímala len ich vlastná popularita u voličov. Napriek tomu som rád, že uznesenie bolo prijaté a že primátor bude povinný poslaneckému zboru uvedenú správu predkladať,“ dodal Martin Borguľa.

(red, rl)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter