Aktuálne dianie 10. október 2019

Predstavenstvo v Infra Services, dcérskej firme BVS, sa zmenilo


Predstavenstvo spoločnosti Infra Services, dcérskej firmy Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS), sa zmenilo. TASR o tom informovali z vedenia bratislavských vodární.

Valné zhromaždenie v utorok (8. 10.) jednohlasne odsúhlasilo odvolanie členov predstavenstva Infra Services - Zsolta Lukáča, Romana Masára, Petra Hamaja, Františka Sobotu a Alžbety Calpaš-Mordinovej.

Zároveň vzalo na vedomie vzdanie sa funkcie Tomáša Filípeka. Schválilo zároveň vymenovanie nových členov predstavenstva, a to Henricha Haščáka, Vladimíra Kollára a Jozefa Hudáka ako nominantov BVS a Petra Lakatu, Tomáša Nemečka a Ladislava Szaba ako nominantov minoritného akcionára Infra Services - spoločnosti Grafobal Group development (GGD), za ktorou stojí podnikateľ Ivan Kmotrík. 

"Verím, že nové predstavenstvo v Infra Services prinesie potrebné zmeny v zlepšení starostlivosti o vodárenskú infraštruktúru nielen v Bratislave, ale všade, kde BVS pôsobí," povedal generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš.

Vodárne tvrdia, že návrh členov nového predstavenstva Infra Services, ktorých nominovala BVS, jednohlasne odsúhlasilo predstavenstvo samotnej BVS, v ktorom majú svoje zastúpenie aj minoritní akcionári.

"Jednohlasný súhlas predstavenstva BVS, teda aj zástupcu minoritných akcionárov, potvrdzuje správnosť a transparentnosť tejto voľby," deklarujú bratislavské vodárne.

Infra Services vykonáva činnosti, ktoré sa týkajú projektovania, realizácie a údržby vodovodných a kanalizačných sietí. Inštaluje vodomery, armatúry, vodné šachty či kanalizačné siete.

Je developerom vodovodnej a kanalizačnej infraštruktúry. Jej kľúčovým partnerom je BVS, ktorá dodáva pitnú vodu viac než 700.000 domácnostiam v hlavnom meste a ďalším mestám a obciam na západnom Slovensku.

(TASR)
foto: tasr
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter