Aktuálne dianie 29. november 2018

Požiar na Hlavnom námestí: Deň po (VIDEO)


Približne jeden deň po požiari na Hlavnom námestí, sme sa boli pozrieť, ako to tam vyzerá (video).

Požiar vypukol 28. novembra popoludní kvôli výbuchu propán-butánových fliaš v drevených búdach, ktoré pred reštauráciu Roland postavil prevádzkovateľ podniku.

Následkom výbuchu búdy zhoreli do tla.

Drevené vianočné búdy reštaurácie Roland neboli súčasťou oficiálnych vianočných trhov. Oheň zachvátil aj reštauráciu a čiastočne poškodil fasádu historickej budovy Kooperatívy.

Policajný vyšetrovateľ začal pre stredajší (28. 11.) požiar na vianočných trhoch na bratislavskom Hlavnom námestí trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.

Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

"Presná príčina požiaru je naďalej predmetom vyšetrovania a expertízneho skúmania," podotkla hovorkyňa. 

Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí v centre Bratislavy sú po stredajšom (28.11.) rozsiahlom požiari opäť otvorené.

„Stánky sú opäť otvorené a pokračujú v súlade s riadnymi otváracími hodinami,“ informuje bratislavský magistrát.

Stánky predávajúce občerstvenie sú otvorené od 10. do 22. hodiny, stánky s vianočnými darčekmi a charitatívne stánky budú otvorené do 20. hodiny.

Na Hlavnom námestí v Bratislave vypukol v stredu po 15.30 h v jednom zo stánkov požiar a rozšíril sa na priľahlú budovu. Zranila sa jedna osoba.

Škodu predbežne odhadujú na viac ako 200.000 eur.

Stánok na vianočných trhoch na bratislavskom Hlavnom námestí, v ktorom v stredu (28. 11.) vypukol rozsiahly požiar, stál na súkromnom pozemku a mesto na jeho fungovanie nemalo dosah.

Pre TASR to uviedla hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer s tým, že stánok zasahoval do pozemku mesta len sčasti.

"Majiteľ bol 22. novembra pracovníkmi mesta upozornený a vyzvali ho na posunutie, respektíve odstránenie stánku z pozemku mesta," spresnila Onufer.

Minulý rok hlavné mesto pre zasahovanie stánku do pozemku mesta udelilo tomu istému majiteľovi pokutu 1000 eur.

"Aktuálne zisťujeme rozsah škôd. Ak zistíme, že na majetku hlavného mesta vznikli škody, mesto si ich bude vymáhať v rámci príslušnej legislatívy," podotkla hovorkyňa.

Magistrát vo svojom stredajšom stanovisku uviedol, že stánok, v ktorom vypukol požiar, nebol súčasťou mestských vianočných trhov.

Hlavné mesto má svoje stánky, ktoré počas vianočných trhov prenajíma.

"Nájomcovia majú s mestom podpísanú nájomnú zmluvu, kde sa zaväzujú dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy. Pracovníci mesta stánky pravidelne kontrolujú," povedala Onufer.

Novozvolený primátor Bratislavy Matúš Vallo nerozumie, ako mohol na vianočných trhoch na bratislavskom Hlavnom námestí fungovať stánok,

ktorý nebol ich súčasťou a jeho majitelia nemali podpísanú nájomnú zmluvu a ani mesto nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva.

„Predpokladám, že to, ako mohlo prísť k takémuto fatálnemu zanedbaniu povinností mesta, jeho súčasné vedenie čo najskôr vysvetlí,“ uviedol Vallo, ktorý vedenie hlavného mesta po primátorovi Ivovi Nesrovnalovi preberie 7. decembra.

(rl, tasr)

Foto a video: BK-orig.

1 komentár
ODPOVEDAŤ lohan | 30. 11. 2018, 06:33

Stánok stál na súkromnom pozemku ?Mesto nemalo dosah ? Tak to je novinka. Máme tomu rozumieť, že na svojom pozemku si môžem postaviť čo chcem? Potom na čo máme stavebné úrady? Aha!!!! Mesto nemá stavebný úrad ? Potom čo Staré mesto ? Hlavne že, máme každý svoj piesoček a na cudzí piesoček nemáme dosah. Impotencia a Kocúrkovo je šuviks

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter