Aktuálne dianie 14. september 2019

Polícia: Nadránom sa na Obchodnej ulici strhla hromadná bitka


(AKTUALIZOVANÉ o vyjadrenie hlavného mesta) Bratislavskí policajti zabezpečujúci poriadok na Obchodnej ulici zasahovali v noci z piatka (13. 9.) na sobotu pri viacerých bitkách. Informoval o tom hovorca bratislavskej mestskej polície Peter Pleva.

Krátko po jednej hodine boli policajti vyslaní na križovatku Obchodnej a Poštovej ulice. Kamera tam zaznamenala bitku dvoch ľudí, pri ktorej jeden zúčastnený upadol do bezvedomia.

Privolaná zdravotná pomoc odviezla mladíka do nemocnice.

"Hliadkou bol zároveň na osobnej slobode obmedzený 18-ročný Čech, ktorý bol následne predvedený na oddelenie Policajného zboru," priblížila polícia.

Nadránom sa na Obchodnej strhla bitka aj na zastávke mestskej hromadnej dopravy.

"Do pästného súboja sa zapojilo desať ľudí, pričom aj tento si vyžiadal štyri zranené osoby," uviedla polícia. Jednu z osôb museli previezť do nemocnice, ostatných ošetrili na mieste.

Hlavné mesto SR: 

Opatrenia, ktoré prijalo Hlavné mesto Bratislava pre zvýšenie bezpečnosti na Obchodnej ulici prinášajú výsledky. Nové kamery, ktoré pokrývajú signálom prakticky 100% problémovej lokality, nová stanica mestskej polície a aj zásahová jednotka mestskej polície, ktorá v nej má svoje sídlo, prispeli k vyriešeniu dvoch incidentov a k stotožneniu páchateľov počas piatkovej noci.

Krátko po jednej hodine ráno z piatka na sobotu bola vyslaná zásahová jednotka zo stanice MsP na Obchodnej k bitke dvoch ľudí na križovatke Obchodná – Poštová. Incident zachytil príslušník MsP na stanici na Obchodnej vďaka jednej z nových kamier rozmiestnených v lokalite. 

Bitka si vyžiadala zranenie jedného z jej účastníkov, ktorý upadol do bezvedomia. Príslušníci MsP preto privolali na miesto pracovníkov RZP, ktorí mladíka previezli do nemocnice.

Hliadka zároveň na osobnej slobode obmedzila 18-ročného Čecha, ktorý bol následne predvedený na oddelenie PZ.

Ani nie o dve hodiny neskôr sa opäť na Obchodnej ulici strhla bitka desiatich ľudí na zastávke MHD. Na miesto okamžite vyrazila zásahová jednotka zo stanice MsP na Obchodnej.

V tomto prípade pomáhali aj kolegovia z kynologickej hliadky, ktorí práve počas víkendov vypomáhajú na Obchodnej. Táto bitka si vyžiadala štyri zranené osoby. Tri boli ošetrené priamo na mieste.

Avšak stav štvrtej si vyžiadal prevoz do nemocnice. Aj v tomto prípade skončili bitkári v rukách príslušníkov štátnej polície. Incident je vďaka novým kamerám v lokalite rovnako zaznamenaný a môže tak poslúžiť štátnej polícii pri ďalšom objasňovaní.

(tasr, red)

Ilustr. foto: Br. kuriér

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter