Aktuálne dianie 21. august 2019

Policajti objasnili prípad nájdených sudov s nebezpečným odpadom


(Policajné správy – original, bk) - Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III objasnili prípad sudov s nebezpečnými látkami,

ktoré boli nájdené v Mestskej časti Bratislava - Lamač a na dvoch miestach v Mestskej časti Bratislava – Nové Mesto.

Na základe rozsiahlej operatívno-pátracej činnosti, dôslednej dokumentácie, znaleckých skúmaní

a vykonaných procesných úkonov, zabezpečil poverený príslušník PZ potrebnú dôkaznú situáciu na vznesenie obvinenia konkrétnym osobám.

42-ročný muž zo Senice a 44-ročný Bratislavčan čelia obvineniu z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi spáchaný formou spolupáchateľstva,

za ktorý im v prípade preukázania viny pred súdom hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky. 

Obvinení mali podľa doterajších informácií dňa 10.04.2019 v ranných hodinách na motorovom vozidle vyniesť z areálu skladu na Gessayovej ulici v Petržalke celkom 21 sudov s odpadom.

Tie mali následne vyhodiť do trávnatého porastu v mestskej časti Bratislava - Lamač a na dvoch miestach Mestskej časti Bratislava - Nové Mesto. 

Policajti miesta nálezov sudov zadokumentovali a zaistili vzorky látok nachádzajúcich sa v jednotlivých sudoch, ktoré boli následne zaslané na odborné posudky a kontrolnú chemickú analýzu.

Výsledky posudkov a analýz preukázali, že zaistené vzorky obsahujú látky, ktoré podľa vyhlášky Ministerstva životného prostredia SR patria medzi nebezpečný odpad.

Škoda súvisiaca s odvozom, likvidáciou sudov a následnou sanáciou a rekultiváciou územia bola vyčíslená na viac ako 13.000 eur. 

Vyšetrovaním tohto prípadu environmentálnej kriminality sa naďalej zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III.

(red)

Foto: FCB/polícia

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter